Tenis

Zdravotní problémy i narušená psychika. Ukrajinka Svitolinová přerušila sezonu

Zdravotní problémy i narušená psychika. Ukrajinka Svitolinová přerušila sezonu
Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová Zdroj: Profimedia

Tenistku Elinu Svitolinovou dohnalo zdraví. Ukrajinská hráčka totiž oznámila na svém instagramu, že bojuje s bolestmi zad, které ji trápí už dlouho. Na psychické pohodě jí zase nepřidala válka na její rodné Ukrajině. Proto se bronzová medailistka z olympijské dvouhry v Tokiu rozhodla, že přeruší tuto sezonu. Přijde tak nejspíš o duely Fed Cupu i několik evropských turnajů.

V uplynulých týdnech a měsících to neměla vůbec lehké. Ukrajinka Svitolinová neodstartovala novou sezonu příliš dobře a ze čtvrtého místa na světě klesla až na 20. příčku. Od startu soutěžního ročníku zvítězila pouze v pěti zápasech, poslední kapkou byly turnaje na americké půdě. V Monterrey sice 27letá hráčka dokráčela do čtvrtfinále, v Miami a Indian Wells ale záhy vypadla. 

Nad její síly byly dvě Britky – Heather Watsonová a Harriet Dartová. Tenistku navíc výrazně zasáhlo dění na rodné Ukrajině, která už přes měsíc čelí ruské invazi. Proto Svitolinová řekla dost a rozhodla se, že na čas přeruší sezonu. 

"Bylo to pro mě extrémně obtížných pár měsíců, a to nejen psychicky, ale i fyzicky. Už docela dlouho bojuji se zády. Bolest mi nedovolila připravit se na turnaje tak, jak bych chtěla. Mezitím jsem s nesnesitelnou bolestí v srdci pozorovala, co se děje v mé vlasti na Ukrajině a s jakou statečností a odvahou náš ukrajinský lid brání naši zemi. To mi dalo obrovskou motivaci k tomu, abych pokračovala a bojovala na kurtu," uvedla na svém instagramu, co ji v nedávné době nejvíc trápilo. 

Související obsah

​A doplnila, proč prozatím nemůže pokračovat. "Teď už to moje tělo nezvládá a potřebuji si odpočinout. Proto s lítostí oznamuji, že mi bude chybět Fed Cup a několik mých oblíbených turnajů v Evropě. Ale jsem si jistá, že se brzy uvidíme! Děkuji všem za podporu v tomto náročném období," prozradila. 

Stejně jako Češka Muchová si turnaj v Monterrey zahrála i Ukrajinka Svitolinová, teď přerušuje sezonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události