MMA

Přežil i bombardování. Šampion Amosov vytáhl ze sklepa titulový pás z Bellatoru

Přežil i bombardování. Šampion Amosov vytáhl ze sklepa titulový pás z Bellatoru
MMM zápasník Jaroslav Amosov (uprostřed) při válce na Ukrajině. Zdroj: Profimedia.cz

Místo záře reflektorů zvolil válku. Úspěšný MMA zápasník Jaroslav Amosov před více než měsícem vyměnil klec za válečné pole a na rodné Ukrajině pomáhá v boji proti ruské invazi. Teď se mu povedlo z domu v Irpini získat titulový pás, který vybojoval v Bellatoru. Schovala ho tam pro něj jeho matka. V květnu měl 28letý fighter titul obhajovat, zápas ale kvůli povinnostem v rodné vlasti odvolal.

V posledních hodinách obletělo sportovní svět video, na kterém je MMA zápasník Jaroslav Amosov, jenž momentálně brání rodnou Ukrajinu proti ruské invazi. Současný šampion velterové váhy organizace Bellator na nahrávce vylézá ze sklepa s igelitkou, z níž následně vytáhne titulový pás, který naposledy vybojoval. 

V podzemních prostorách domu v Irpini ho pro něj schovala Amosovova matka, fighter si ho teď vyzvedl. "Pás s velkou historií. Teď už ho rozhodně nedám. Moje maminka ho dobře schovala a přežil i bombardování," uvedl Ukrajinec na svých sociálních sítích. Zmínil se i o tom, že vlastně pás získal podruhé a radoval se z jeho záchrany. 

Společně s dalšími vojáky se pak s cenným artefaktem nechal i vyfotit. Původně měl 13. května obhajovat v organizaci Bellator titul mistra světa ve velterové váze, který získal v v červnu loňského roku. Kvůli válce ale z boje proti Michaelu Pageovi odstoupil. 

Přitom v Bellatoru drží unikátní sérii 26 výher za sebou a pronásleduje i bývalého fightera v UFC Khabiba Nurmagomedova, jenž zvítězil 29krát v řadě. Fanoušci i vedení organizace se s jeho rozhodnutím tak museli smířit. 

"Stejně jako zbytek světa jsme byli šokováni tragickými událostmi na Ukrajině a myšlenky všech v Bellatoru MMA jsou s Jaroslavem a všemi ukrajinskými lidmi," uvedl prezident Bellatoru MMA Scott Coker v prohlášení podle CNN.

Související obsah

​"Přejeme jemu a jeho rodině jen to nejlepší a těšíme se, až se bezpečně vrátí do šťastnějších časů, a to jak uvnitř, tak i vně klece Bellatoru," doplnil Coker. Proti Pageovi se tak místo Amosova postaví wrestler Logan Storley.

Na Ukrajině už více než měsíc probíhá válka proti Rusku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události