Fotbal

Ukrajinské Dynamo sehraje charitativní duely, utká se s Barcelonou či PSG

Ukrajinské Dynamo sehraje charitativní duely, utká se s Barcelonou či PSG
Fotbalisté Dynama Kyjev před utkáním Ligy mistrů | Zdroj: Profimedia.cz

Již přes měsíc probíhá válka na území Ukrajiny a nyní se rozhodlo pomoci i fotbalové Dynamo, které před přerušením soutěže bylo na druhém místě domácí soutěže za Šachtarem Doněck. Své zemi fotbalisté pomohou sérií charitativních duelů proti evropským gigantům.

Fotbalisté Dynama Kyjev odcestovali z rodné země, kde zuří válka s Ruskem, do Rumunska. Tam se připraví na sérii charitativních duelů, které jsou v plánu od dubna až do června s giganty evropského fotbalu. Všechny zápasy za účasti mistra Ukrajiny se povedou pod hesly odsuzujícími válku na Východě. 

"Účelem těchto zápasů je informovat mezinárodní společenství o strašlivé válce na Ukrajině a získat finanční prostředky na podporu Ukrajinců, kteří trpí válkou s ruským agresorem," stojí v prohlášení na klubovém webu Dynama Kyjev. Všechny zápasy Dynama budou vysílány nejen na ukrajinských televizních kanálech, ale také na stanicích jiných evropských zemí.

Dynamo sehraje duely s Borussií Dortmund (Německo), Paris Saint-Germain (Francie), FCSB (Rumunsko), Legií Varšava (Polsko), Barcelonou (Španělsko), AC Milán (Itálie), Benficou (Portugalsko), Sportingem (Portugalsko), Ajaxem (Nizozemsko) a Basilejí (Švýcarsko). 

Související obsah

​Dynamo Kyjev chce světu ukázat, že ukrajinský lid chce mír a svobodu tím, že bude bránit svůj stát ve válce s ruským agresorem. Do projektu se zapojí i hvězdy ukrajinského umění, které podpoří charitativní poslání klubu. 

Ruské jednotky se již stahují z okolí Kyjeva:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události