Šlágr kola vítěze nenabídl, gól Chorého udržel Plzeň v čele ligy

Tomáš Chorý se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia.cz

Hned šest týmů si v nedělních zápasech Fortuna ligy připsalo bod za remízu. Hradec uhrál výsledek 2:2 s Mladou Boleslaví. To Karviná s Bohemians a Pardubice s Jabloncem mají bod za remízu 1:1. Ve šlágru prvního s druhým se body dělily, což znamená průběžné vedení západočeského celku i po 27. kolech.

Ve šlágru kola se potkala Viktoria Plzeň a pražská Slavia. Domácí celek byl na prvním fleku o jeden bod, a tak sešívaní chtěli jít zpátky do čela. První poločas toho moc nenabídl, branky padaly až ve druhé polovině duelu. Hned na startu se po centru a střele ve vápně prosadil produktivní Ondřej Lingr.

Po inkasované brance se pokoušeli hrát aktivně domácí. Po hodině hry to zkoušel Milan Havel, ale jeho rána z voleje přesná nebyla. Vyrovnání nakonec přišlo v 75. minutě duelu, kdy se hlavou prosadil Tomáš Chorý, který je na jaře opravdu produktivní. V závěru svůj celek tvrdým zákrokem oslabil Bucha, ale Slavii se i přes tlak v závěru skórovat nepovedlo. Ligu tak vede o bod nadále Viktoria.

Tři zápasy a tři remízy. Taková byla bilance tří odpoledních nedělních utkání ve Fortuna lize. Blízko výhry byl Hradec Králové, který do 80. minuty vedl 2:1. Jenže po přihrávce Skaláka srovnal Šimek na konečných 2:2. Hradec i přes remízu drží šestou pozici, která by mu zaručila nadstavbovou část ve skupině o titul. Naopak Mladá Boleslav, která v letošním roce venku ještě nevyhrála, sídlí až na desátém místě.

​Ještě více se pak trápí Jablonec, který proti předposledním Pardubicím vedl 1:0 po gólu Malínského. Jenže ve druhém poločase domácí, kteří své zápasy hrají v Ďolíčku, udeřili a srovnali stav na konečný výsledek 1:1. Vyrovnávací gól vstřelil David Huf. Další zápas skončil také dělbou bodů. Karviná sice od 24. minuty vedla 1:0 po trefě Šehiče, ale Bohemians našli odpověď a ve druhém poločase rozvlnil síť Květ.