Hokej

Sudí uznal sporný gól Třince. Regule říkají něco jiného, zuří Bruslaři

Sudí uznal sporný gól Třince. Regule říkají něco jiného, zuří Bruslaři
Vladimír Svačina při rozhodujícím nájezdu | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Zápasy na ledě Třince jsou pro hokejisty Mladé Boleslavi zakleté. Po pondělním zápase se musí vyrovnávat s další spornou situací, která rozhodla o těsné výhře Ocelářů. O co šlo? Při rozhodujícím nájezdu se Vladimír Svačina prokazatelně vrátil s pukem, což je podle českého znění pravidel zakázáno.

V prvních třech třetinách ani následném prodloužení gól nepadl, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. Gólová dieta není v zápasech Třince ničím ojedinělým, vždyť Oceláři v letošním play-off inkasovali v šesti zápasech pouze třikrát, a to pouze z hokejek vítkovických hráčů. Bruslaři ještě na Kacetla recept nenašli.

Po pěti sériích samostatných nájezdů byl stav vyrovnaný 1:1, a tak přišla na řadu "náhlá smrt". Kousal svůj pokus neproměnil a do středního pásma se připravil Vladimír Svačina. 34letý útočník se rozjel na Krošejla, který proti němu vystartoval a snažil se mu puk vypíchnout hokejkou. Třinecký hráč ve snaze se mu vyhnout posunul kotouč směrem vzad, obkroužil boleslavského gólmana a zakončil do prázdné branky. Gól uznán, rozhodnuto. Šanci na nápravu už hosté neměli.

Související obsah

​A co na tuto situaci říkají pravidla? "Puk musí setrvat v pohybu směrem k soupeřově brankové čáře." Podle tohoto výkladu tak gól neměl být uznán. V podobném duchu se nesly i komentáře zklamaných hostů po utkání.

"Strašně obětavý výkon, postupně vyrovnaný zápas. Bohužel, rozhodl jeden nájezd, o kterém nejsem přesvědčen, že byl regulérní. Regule říkají, že se kotouč nesmí vrátit zpátky, musí jít ve směru dopředu, on se vrátil zpátky. To se nám nepozdávalo. Bohužel, to na věci nic nemění," vyprávěl po utkání smutný trenér Mladé Boleslavi Radim Rulík. Stejný názor měl i útočník Tomáš Fořt. "Zase rozhodla maličkost, jeden nájezd. Vypadalo to, že puk šel dozadu, co vím, v pravidlech je, že se puk nesmí vrátit, což se podle mě stalo. Ale nechci to hodnotit," vracel se ke spornému momentu. 

Související obsah

​​To trenéra domácích Ocelářů rozhodnutí sudích nijak zvlášť pochopitelně nemrzelo. "Rozhodčí uznal gól, nám to dalo vítězství, jsem za to rád. Vláďa to udělal velmi dobře, sudí to uznal, je konec zápasu," odmítl se v tom dále šťourat. 

Hokejisté Třince se tak po této výhře ujali vedení v sérii už 2:0 na zápasy.

Neuvěřitelný nájezd předvedl při dovednostních soutěžích před Utkáním hvězd NHL Trevor Zegras:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události