Vrána se Zadinou pomohli porazit Boston, Gudas se trefil v přestřelce

Útočníci Detroitu Jakub Vrána a Filip Zadina pomohli gólem zařídit vítězství Detroitu proti Bostonu 5:3. Skóroval i obránce Radko Gudas, jenž se trefil ve velké přestřelce. Florida nakonec vyhrála nad Torontem 7:6 v prodloužení. Mezi střelce se pak zapsal také Tomáš Hertl a Radek Faksa.

Hokejisté Detroitu sice brzy prohrávali už 0:2, na čemž se jednou přihrávkou podílel i Tomáš Nosek. Nicméně před koncem první třetiny dokázal snížit Larkin. Boston bez zraněného kanonýra Davida Pastrňáka pak ale gólově utichl, a naopak přišla chvíle českého útočného dua z Red Wings.

Po gólu Rasmussena se prosadil Filip Zadina, kterému přihrával Jakub Vrána. Vrána pak dokázal skórovat na začátku třetiny. Tentokrát mu asistoval český obránce Filip Hronek. Bruins sice ještě dokázali snížit, ale definitivní tečku utkání dal gól do prázdné brány z hokejky Gagnera.

​Mezi střelce gólově bohatého utkání se zapsal i obránce Radko Gudas. Český obránce nejdříve se svou Floridou prohrával už 1:5 s Torontem. Pak ale přišel velký obrat, jehož součástí byl i Gudas. Panteři dokázali skóre otočit na 6:5 a nakonec zvítězili 7:6 v prodloužení.

V dalších utkáních se gólově prosadil také Tomáš Hertl ze San Jose a Radek Faksa z Dallasu.

Výsledky NHL:

Buffalo Sabres – Carolina Hurricanes 4:2
Branky: 22. J. Skinner (Tage Thompson), 26. Mittelstadt (R. Asplund, M. Samuelsson), 53. V. Olofsson (Dahlin), 56. Cozens (V. Olofsson, Krebs) – 15. Fast (Niederreiter, J. Staal), 45. Niederreiter (J. Staal, Pesce).

Florida Panthers – Toronto Maple Leafs 7:6 po prodloužení
Branky: 4. S. Reinhart (Barkov, Huberdeau), 32. S. Reinhart (Barkov, Weegar), 33. Gudas (A. Lundell, Barkov), 38. Giroux (Huberdeau, S. Bennett), 43. Huberdeau (S. Reinhart, Giroux), 49. Barkov (Huberdeau), 63. Huberdeau (Barkov, Weegar) – 16. W. Nylander (Rielly, Matthews), 21. Marner, 22. Marner (Matthews, Tavares), 23. Blackwell (Rielly, Engvall), 29. Muzzin (Matthews, Marner), 57. Tavares (Marner, W. Nylander).

Montreal Canadiens – Ottawa Senators 3:6
Branky: 3. B. Gallagher (Evans), 28. J. Barron, 37. Caufield (M. Hoffman, B. Gallagher) – 16. Watson, 28. Stützle (B. Tkachuk, Norris), 35. B. Tkachuk (M. Joseph, Del Zotto), 41. Batherson (B. Tkachuk, Norris), 52. Colin White (Batherson), 56. Watson.

New Jersey Devils – NY Rangers 1:3
Branky: 7. Šarangovič – 12. R. Strome (Kreider, Panarin), 18. Kreider (Panarin, A. Fox), 44. Braun (B. Schneider, Copp).

Philadelphia Flyers – Columbus Blue Jackets 2:4
Branky: 18. N. Cates (P. Brown), 34. J. van Riemsdyk (Attard, K. Hayes) – 3. B. Gaunce (Meyer, E. Robinson), 14. Meyer (Werenski, E. Robinson), 54. Danforth (Bean, Kuraly), 60. Kuraly (Sillinger, Nyquist).

Pittsburgh Penguins – Colorado Avalanche 4:6
Branky: 6. Rust (M. Pettersson, Guentzel), 38. Rodrigues, 59. Guentzel (J. Carter, Malkin), 60. Matheson (D. Heinen, Boyle) – 3. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 30. Compher (Newhook, D. Toews), 32. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 42. Manson (D. Toews, Compher), 56. Helm (L. O'Connor), 60. Lehkonen (Helm, D. Toews)

Detroit Red Wings – Boston Bruins 5:3
Branky: 20. Dylan Larkin (Seider, L. Raymond), 26. M. Rasmussen (Erne, DeKeyser), 32. Zadina (J. Vrána, P. Suter), 45. J. Vrána (Hronek, Walman), 60. Gagner (Nedeljkovic) – 5. Haula (T. Hall, T. Nosek), 15. Carlo (Forbort, Bergeron), 58. Bergeron (McAvoy, T. Hall).

Nashville Predators – Minnesota Wild 6:2
Branky: 6. Josi (Ekholm, Tomasino), 14. Johansen (F. Forsberg, Mikael Granlund), 20. Johansen (Josi, Duchene), 27. Tomasino (Josi, Ekholm), 54. Duchene (F. Forsberg, Borowiecki), 60. Johansen (Tomasino, F. Forsberg) – 14. Zuccarello (Kaprizov), 38. Kaprizov (Spurgeon, Zuccarello).

Dallas Stars – NY Islanders 3:2
Branky: 8. Studenič (M. Heiskanen, Jamie Benn), 20. Seguin (Hanley, J. Klingberg), 31. Faksa (Glendening) – 12. Pageau (Dobson, Bailey), 21. Nelson (Dobson).

San Jose Sharks – Edmonton Oilers 1:2 po prodloužení
Branky: 16. Hertl (B. Burns, T. Meier) – 52. Nugent-Hopkins (Hyman, Nurse), 61. McDavid (M. Smith).