Hokej

Nejproduktivnější hráč v historii Anaheimu Ducks končí kariéru

Nejproduktivnější hráč v historii Anaheimu Ducks končí kariéru
Ryan Getzlaf se raduje poté, co zaznamenal rekordní bod Zdroj: profimedia.cz

Sedmnáct a dost! Kapitán a nejproduktivnější hráč v historii Anaheimu Ducks Ryan Getzlaf v úterý oznámil konec hokejové kariéry. Brusle na hřebík pověsí po skončení základní části letošní NHL.

V roce 2003 draftovaný Getzlaf v nejprestižnější hokejové lize strávil celkem sedmnáct sezón. Navíc všechny odehrál v dresu jediného klubu – Anaheim Ducks, který od roku 2010 vede jako kapitán.

Od debutu v roce 2005 v NHL odehrál 1 150 utkání, ve kterých nasbíral 1 013 kanadských bodů (282+731). Loni se stal nejlepším střelcem v historii klubu, když překonal Teema Selanneho, a 92. hráčem ligy, který v kariéře překonal milník tisíce bodů. Rovněž vede klubové tabulky co do počtu asistencí.

Související obsah

​V roce 2007 nad hlavu zvedl Stanley Cup a ve sbírce má také dvě olympijské medaile za reprezentaci Kanady či Hart Trophy za nejužitečnějšího hráče NHL z roku 2014.

Patří k nejzkušenějším centrům v lize – s geniální nahrávkou a obrovským přehledem na ledě. Své umění ještě předvede v jedenácti zbývajících zápasech základní části sezony, která je pro Anaheim už téměř s jistotou čtvrtým nepostupovým rokem v řadě. Poté se v 36letech rozhodl ukončit kariéru. Jeho odchodem Ducks přijdou o posledního aktivního hráče z party, která před patnácti lety vyhrála Stanley Cup.

Podívejte se na jubilejní bod Ryana Getzlafa, kterým se stal nejproduktivnějším hráčem Ducks:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události