Další sporty

Lakers bez play-off. Budou padat hlavy, LeBron možná odejde, říká NBA expert

Lakers bez play-off. Budou padat hlavy, LeBron možná odejde, říká NBA expert
Naštvaný LeBron James | Zdroj: profimedia.cz

Jeden z nejslavnějších basketbalových klubů na světě prožívá temné chvilky. Tým Los Angeles Lakers, který je prošpikovaný hvězdami, totiž neprošel do play-off a v letošní sezoně končí už po základní části. "Čekám, že budou padat hlavy a vůbec bych se nedivil, kdyby LeBron James odešel," povídá o důsledcích jejich selhání komentátor Nova Sport a bývalý basketbalista Petr Janouch.

Basketbalisté Los Angeles Lakers v noci na středu prohráli už sedmý zápas v řadě a definitivně tak přišli i o teoretickou šanci na play-off. Pro slavný tým ze západu jde o obrovský šok vzhledem k tomu, že hráčský kádr je plný hvězd.

"Je to určitě překvapení, na druhou stranu pro mě to zase takové překvapení jako pro ostatní není. Já jsem Lakers nevěřil už ani v roce, kdy získali titul (sezona 2019/2020 pozn. red.). Přece jenom LeBron James a Anthony Davis ve svém věku. Nicméně nakonec se to naplno ukázalo až o dva roky později," vypráví komentátor Nova Sport Petr Janouch o skutečnosti, že Lakers mají velice starý tým a nevyhýbají se jim zranění.

Související obsah

​"Mají jeden z nejstarších týmů v lize, a i tak skvělý hráč jako LeBron už začíná mít problémy se zdravím a nedokáže odvádět stejné výkony večer co večer. Anthony Davis byl zase zraněný půlku sezony, což je velká rána," dodává Janouch na adresu dvou největších hvězd, které měly Lakers táhnout do play-off, ale i k titulu v NBA. 

Nicméně se tak nestalo a tým z Los Angeles už tři zápasy před koncem základní části ví, že si nezahraje play-off. "Hlavně si myslím, že to v týmu nefunguje ani vnitřně. Určitě je tam nějaký problém mezi hráči nebo ve spojení hráč vs. kouč," zamýšlí se Janouch nad situací v Lakers a jako problém nevidí pouze zranění stěžejních hráčů. 

"Je extrémně těžké vytvořit nějaký systém pro takové hráče, kteří stále chtějí hrát s míčem. Vím, že to zní divně, ale těch hvězd je prostě až moc. Je tedy složité vtisknout týmu takový systém, aby byli všichni spokojení a táhli za jeden provaz. Trenérovi Franku Vogelovi se to evidentně nepovedlo, jelikož i přes zranění byl tým dostatečně dobrý na to, aby postoupil do play-off," vysvětluje bývalý basketbalista.

Související obsah

​Pro sedmnáctinásobného šampiona jde o sedmý nepostup do vyřazovací části v posledních devíti sezonách. A podruhé s LeBronem Jamesem, který přišel do Lakers v roce 2018.

Podle experta Nova Sport tak letošní neúspěch bude mít velké důsledky: "Myslím, že budou padat hlavy a vsadil bych se, že odejde trenér Frank Vogel. Už v minulé sezoně byly tlaky, aby odešel. Takže letos podle mě nemá šanci."

Otázkou je, co samotní hráči. Dojde i k velkým odchodům? "Jedna varianta je, že zůstane James s Davisem a zbytek týmu se maximálně promění. Ale je také naprosto reálné, že LeBron odejde. Já bych se vůbec nedivil," uvažuje Petr Janouch i o možnosti, že by 37letý král LeBron James opět změnil působiště.

Související obsah

​Odpovědi na tyto otázky se pravděpodobně dozvíme až po skončeném play-off, kde má podle komentátora NBA největší šance Phoenix. "Play-off je v této konkurenci strašně těžké. Stačí jedno zranění a všechno je jinak. Ale jak jsem zatím viděl sezonu, tak pokud bude Phoenix kompletní a nepřijde třeba o klíčového hráče, tak myslím, že titul letos vyhraje," uzavírá Petr Janouch.

LeBron James i přes častá zranění předváděl v NBA parádní kousky. Tímto blokem například zastavil útočnou akci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události