Motorsport

To se Hamiltonovi líbit nebude. Kvůli šéfovi závodu musí změnit vizáž

To se Hamiltonovi líbit nebude. Kvůli šéfovi závodu musí změnit vizáž
Zdroj: profimedia.cz

Náušnice, prstýnky a přívěsky dolů. Ředitel závodů formule 1 připomněl pilotům před Velkou cenou Austrálie opomíjené bezpečnostní pravidlo, které zakazuje nošení šperků během jízdy.

Niels Wittich apeluje na pátý článek třetí kapitoly sportovního kodexu: "Nošení šperků ve formě piercingů nebo kovových řetízků je během závodu zakázáno a piloti mohou být před startem zkontrolováni." Wittich, který letos nahradil Masiho na postu ředitele závodu, jej nyní vyžaduje ve snaze maximálně snížit riziko zranění.

Související obsah

​Přístup nového ředitele závodu se může výrazně dotknout módní ikony Lewise Hamiltona. Sedminásobný mistr světa ve svých uších nosí řadu náušnic, a pokud bude Wittich trvat na svém, bude si muset ozdoby sundat. To samé platí pro piercing v nose.

FIA pravidlo "žádné náušnice ani kovové doplňky" poprvé zakázala v roce 2005. Během let se k němu přistupovalo s určitou benevolencí. Řada jezdců pod rukavicemi nosí například snubní prstýnky, Felipe Massa zase občas řídil s luxusními hodinkami na zápěstí a Michael Schumacher jezdil s medailonkem pro štěstí, který dostal od své ženy.  

Lewis Hamilton byl po minulé sezóně pasován do řádu britských rytířů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události