Motorsport

F1 oznamuje další novinku, závod se pojede v luxusní destinaci

FIA zavádí novinku v programu formulí pro následující ročník. Do kalendáře přidá Las Vegas Strip, tedy okruh v blízkosti tamních hotelů a proslulých heren a kasin. Ve "městě hříchu" se jelo již v 80. letech minulého století, poprvé se ale pojede na ikonickém bulváru Las Vegas Strip.

V Las Vegas se pojede příští rok na podzim a půjde o třetí americkou zastávku v rámci mistrovství světa formulí. "Město hříchu" se přidá k floridskému Miami a texaskému Austinu. Ve Vegas se jelo již v letech 1981 a 1982, vůbec poprvé se ale pojede na ikonickém bulváru Las Vegas Strip. 

Trať nabízí celkem 14 zatáček a je dlouhá přes šest kilometrů. Maximální rychlost by se měla pohybovat těsně nad 340 km/h. "Ikonické Las Vegas a formule 1 jsou dokonalým spojením rychlosti a půvabu," řekl Greg Maffei z Liberty Media Corporation, který je promotérem závodu.

Související obsah

​Pojede se na slavném Stripu, kde leží hned několik ikonických staveb, kasin a hotelů. Mezi nejznámější patří například Caesars Palace, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, The Venetian či Luxor stavěný do pyramidového stylu. Bulvár je dlouhý téměř sedm kilometrů a bude hlavním tahákem celého seriálu F1.

"Diváci zažijí bezkonkurenční vzrušení ze sledování jezdců světové třídy, jak závodí na tom, co se jistě stane jednou z nejikoničtějších závodních tratí na světě," pronesl jeden z pořadatelů Steve Hill.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události