Fotbal

Ukrajinský brankář Šachtaru o válce s Rusy: Jako noční můra, Putin je vrah

Ukrajinský brankář Šachtaru o válce s Rusy: Jako noční můra, Putin je vrah
Ukrajinský brankář Anatolij Trubin. Zdroj: Profimedia.cz

Ruská invaze na Ukrajinu ovlivnila už spoustu sportovních odvětví i samotných sportovců. Jedním z nich je i mladý brankář Anatolij Trubin, který až doposud nastupoval za doněcký Šachtar i ukrajinskou reprezentaci. Fotbalová liga však byla ve válkou zmítané zemi pozastavena a talentovaný hráč tak momentálně nemyslí jen na fotbal a pomáhá, kde se dá. Válce v této době podle svých slov nemůže uvěřit a představuje pro něj noční můru. Ruský prezident Vladimir Putin je podle něj dokonce vrah.

Zařadil se k desítkám ukrajinských sportovců, kteří se ve válce na Ukrajině rozhodli pomáhat. I když neoblékl uniformu a nevydal se do bitevní vřavy, snaží se mladý fotbalový brankář Anatolij Trubin podporovat svou zemi, jak to jen jde.

Společně se svými spoluhráči ze Šachtaru Doněck získávají peníze pro oběti války a využívají svého vlivu, aby dosáhli další podpory.

"Hodně hráčů pomáhá a já samozřejmě dělám to samé. Je to důležité pro naši armádu a naši zemi," uvedl dvacetiletý fotbalista pro CNN.

"Snažíme se kupovat různé věci a posílat je do různých měst. Je to velmi obtížné, ale pro naše lidi je to hodně důležité. Na našich sociálních sítích máme spoustu zpráv, takže se snažíme spojit a vkládáme své síly a kolektivní mysl do různých věcí," prozradil.

Válečný konflikt jeho zemi ničí už přes měsíc, brankář, který nakoukl i do seniorské reprezentace, ale doteď nechápe, jak se něco takového mohlo v dnešní době stát.

"Nechápu, jak je tohle možné v roce 2022. Pro mě je to jako noční můra. Je to opravdu děsivé pro všechny na Ukrajině. Mé srdce krvácí. Zabíjí se spousta lidí i dětí a já tomu nerozumím. Putin je vrah," nebral si servítky.

Zároveň také vzkázal ruským agresorům, že jeho země se jen tak nedá. "Tuhle válku vyhrajeme a naše země bude silnější, krásnější a jedna z nejlepších na světě. Vše bude v pořádku."

Související obsah

​Kromě pomoci se však Trubin věnuje i fotbalovým tréninkům. Je totiž členem reprezentace, která by měla bojovat o mistrovství světa v Kataru. Původní termín barážového klání proti Skotsku totiž byl přeložen na červen.

"Udržujeme se v kondici a pokračujeme v tréninku. Chceme se přestěhovat do zahraničí, abychom měli místo, kde můžeme lépe trénovat," pověděl o vyhlídkách pro blízkou budoucnost.

Válka na Ukrajině už si vyžádala spoustu obětí. I proto označil ukrajinský fotbalista Putina za vraha:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události