Tenis

Změny v nominaci českých tenistek. Poprvé je povolána Linda Fruhvirtová

Změny v nominaci českých tenistek. Poprvé je povolána Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová | Zdroj: Profimedia

Nominace českých tenistek před kvalifikačním duelem s Velkou Británií o postup na finálový turnaj Billie Jean Kingové doznala několika změn. Kvůli zranění vypadla deblová jednička Kateřina Siniaková. Český tým tak doplní Marie Bouzková a premiérově kapitán Petr Pála povolal šestnáctiletou Lindu Fruhvirtovou.

Siniaková měla problém na turnaji v Miami koncem března. Tehdy vzdala zápas třetího kola kvůli problémům v oblasti žeber. V nominaci chybí také vítězka loňského French Open a světová dvojka Barbora Krejčíková. Tu pro změnu trápí zraněný loket. Po domluvě nejsou v týmu ani Karolína Plíšková a Petra Kvitová.

Českou jedničkou tak bude finalistka Roland Garros z roku 2019 a také stříbrná medailistka z olympijských her v Tokiu Markéta Vondroušová. V sestavě je ještě Tereza Martincová a Karolína Muchová. Zmíněnou trojici nyní doplní Marie Bouzková a premiérový start si může připsat i šestnáctiletá Linda Fruhvirtová.

Související obsah

​Tým se sejde poprvé v neděli a v pondělí by se měl pustit do tréninku. Kapitáni ještě mají možnost vyměnit až tři hráčky hodinu před losem pořadí zápasů. Britskou jedničkou bude dvanáctá hráčka světového žebříčku Emma Raducanuová, která v loňském roce ovládla US Open. Jejími parťačkami budou Sonay Kartalová, Katie Swanová a Harriet Dartová.

Zápasy se uskuteční 15. a 16. dubna na antuce na pražské Štvanici.

Linda Fruhvirtová v Charlestonu zvládla první kolo, když porazila Konjuhovou. Petra Kvitová svůj zápas vzdala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události