Útočník Gulaš dostal za tvrdý faul trest. Motor bude v klíčovém duelu hrát bez něj

Hokejista Milan Gulaš Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Hokejisté Českých Budějovic se musí v klíčovém čtvrtém duelu proti Spartě obejít bez útočníka Milana Gulaše. 36letý hráč totiž dostal za zákrok ze čtvrtečního zápasu play-off Tipsport extraligy trest na jedno utkání, navíc musí zaplatit pokutu.

Motor ve čtvrtečním utkání proti Spartě už sahal na výhru a snížení stavu série. Jenže pak předvedl jeden z jejich nejzkušenějších hráčů velký zkrat. Milan Gulaš udeřil klečícího Tomáška hokejkou do obličeje a dostal trest na pět minut plus do konce utkání.

Sparta využila dlouhou přesilovou hru a dvěma góly srovnala stav na 2:2 a následně díky brance Chlapíka i zvítězila v prodloužení. V semifinálové sérii play-off tak vede už 3:0 na zápasy.

​36letý Gulaš si navíc nezahraje v pátečním klíčovém duelu, jelikož dostal od disciplinární komise ještě dodatečný trest. "Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče a nacházel se v pozici v kleče. Hráč se před ním otočil čelem k protihráči a holí drženou v obou rukách ho udeřil do obličeje," píše se ve vyjádření disciplinárky, která útočníka Motoru České Budějovice potrestala stopkou na jeden zápas.

"Byť lze předpokládat, že cílem hráče nebyl zásah přímo do obličejové části hlavy, vlastní úder byl veden vědomě a úmyslně," vysvětlil předseda disciplinární komise Viktor Ujčík, proč k dodatečnému trestu došlo. Milan Gulaš navíc musí zaplatit pokutu, která činí 10 % jeho měsíční výplaty.