Sparťané i Oceláři byli na pokraji prohry, teď jsou krok od finále

Mladá Boleslav hraje v semifinále Tipsport extraligy s Třincem. | Zdroj: Profimedia.cz

Mladá Boleslav se v rámci třetího zápasu semifinále Tipsport extraligy utkala na domácím ledě s Třincem a dlouho to vypadalo, že proti úřadujícímu šampionovi nejvyšší české soutěže urve výhru. Ještě dvě minuty před koncem totiž Bruslaři vedli 3:1. Pak však Třinec dvakrát udeřil a poslal bitvu do prodloužení. V něm rozhodl o triumfu Ocelářů Erik Hrňa a Třinec tak vede už 3:0 a před čtvrtým zápasem má mečbol. Ve druhé semifinálové bitvě dlouho dominovaly České Budějovice, které ještě deset minut před koncem vedly 2:0. Sparta ale v závěru srovnala a v prodloužení stejně jako Třinec přiklonila výsledek na svou stranu.

Bruslaři prohrávali v semifinálové sérii s Třincem už 0:2 na zápasy, a tak vstoupili do prvního domácího duelu hodně neohroženě. Už v čase 01:42 se totiž ujali vedení. Před Kacetlem se zjevil Miloš Kelemen a parádním bekhendem z předbrankového prostoru pro Boleslav získal těsný náskok.

Když běžela 28. minuta, navýšili navíc domácí na 2:0. Maris Bičevskis se protáhl po levé straně a prudkou dělovkou z levého kruhu zacílil přesně nad Kacetlův beton. Toho následně ve třinecké svatyni nahradil Mazanec.

Oceláři vykřesali naději na zisk zápasového mečbolu zkraje závěrečné třetiny. V čase 41:32 se po pěkné kombinaci třineckého celku dostal k puku přímo před branou kapitán Petr Vrána a střelou zblízka nedal Krošeljovi šanci.

​Boleslavští však nechtěli nic ponechat náhodě a zkraje 49. minuty znovu navýšili vedení na dvoubrankový rozdíl. Kousal prosvištěl po pravé straně a nabil najíždějícími Flynnovi, který skvěle uklidil kotouč k bližší tyči. V posledních minutách si Třinec vypracoval velký tlak, který vyústil v kontaktní branku. Po rychlé akci vypálil bekhendem z pravé strany Hrňa, Krošelj sice předvedl fantastický zákrok lapačkou, vypadalo to ale, že zakročil až těsně za brankovou čárou.

To rozhodčím následně potvrdilo i video a gól byl uznán. Oceláři následně v rychlém časovém sledu vsítili vyrovnávací trefu, z níž se mohl radovat opět Petr Vrána. I tuto trefu sudí kvůli zdánlivé vysoké holi zkontrolovali na videu a následně uznali za platnou. Duel proto dospěl do prodloužení. V něm si Třinec zahrál po faulu Ševce přesilovku, kterou přetavil ve vítězný gól. V čase 61:12 se podruhé v zápase trefil Erik Hrňa a svěřenci trenéra Varadi tak mají před čtvrtým duelem mečbol.

Motor stejně jako Mladá Boleslav prohrával v semifinále už 0:2 na zápasy, stejně jako Bruslaři ale hned v první třetině otevřel skóre. V 7. minutě dostali Jihočeši výhodu přesilové hry, kterou v čase 08:20 využili. Milan Gulaš si najel mezi kruhy a ranou z první překonal Hudáčka.

Chvíli po polovině základní hrací doby mohla Sparta vyrovnat. Percy vyrobil velkou hrubku a Pražané se dostali do velké šance, k radosti domácích fanoušků však možnost nezužitkovali.

​Zkraje třetí periody Sparta zahrozila znovu. Hrachovinu ale zachránila tyčka. Tu orazítkoval o pár okamžiků později na druhé straně i Pech a Motor si udržoval těsný náskok. Vedení poté v čase 50:10 navýšil navrátilec po zranění Daniel Voženílek. Ten objel branku a propasíroval kotouč za Hudáčkova záda.

Čtyři minuty před koncem zaúřadoval sparťan Michal Řepík a dostal svůj tým na dostřel. Filip Chlapík následně napálil tyč. Sparta to na konci zkusila bez brankáře a dočkala se kýžené trefy. Chlapík napřáhl z kruhu a zařídil vyrovnání. Stejný hráč poté rozsekl i prodloužení a Sparta se mohla radovat.

Výsledky 3. zápasů semifinále hokejové Tipsport extraligy:

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:4p (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1) - stav série 0:3
Branky a nahrávky: 2. Kelemen (Lunter), 28. Bičevskis (Flynn, Lintuniemi), 49. Flynn (P. Kousal) – 42. P. Vrána (Svačina, M. Doudera), 59. Hrňa (Marcinko, Kundrátek), 59. P. Vrána (M. Doudera, A. Nestrašil), 62. Hrňa (M. Doudera)

HC Motor České Budějovice – HC Sparta Praha 2:3p (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1) - stav série 0:3
Branky a nahrávky: 9. Gulaš (Pech, D. Voženílek), 51. D. Voženílek (J. Ondráček) – 57. M. Řepík (Moravčík, Šmerha), 59. Chlapík (Matuškin), 72. Chlapík

Hokejovou extraligu si letos zahrál i David Krejčí, se svou Olomoucí už ale vypadl: