Fotbal

Šéf Slavie promluvil o rakovině. Za sebou má první třetinu, čeká ho radioterapie

Šéf Slavie promluvil o rakovině. Za sebou má první třetinu, čeká ho radioterapie
Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík má za sebou první třetinu léčby rakoviny. 53letý předseda představenstva pražského klubu a bývalý politik je tak aktuálně zpátky doma a nabírá síly na další boj se zákeřnou nemocí.

"Za pár dní mi začíná radioterapie, druhá třetina léčby. Tato etapa bude podle lékařů ještě složitější a náročnější," řekl pro expres.cz Jaroslav Tvrdík s tím, že nyní zkouší přibrat, aby byl plný síly. Pak ho čeká zase návrat do nemocnice.

Nyní je ale boss Slavie doma a na dálku děkuje všem za podporu. "Rád bych poděkoval všem za fantastickou podporu, které se mi dostalo. Nejen od klubu a jeho fanoušků, ale i od našich soupeřů nebo bývalých kolegů z práce či politiky. Nemám pro to slova," vzkazuje Tvrdík, kterého určitě potěšila i čtvrteční cenná remíza Slavie 3:3 ze hřiště Feyenoordu.

Související obsah

​53letý funkcionář také chválí úroveň zdravotnictví v Česku, zejména onkologie je podle jeho slov jedna z nejlepších na světě. "Na této nemoci je podle mě mnohem důležitější psychický stav. Hodně věřím a současně se přiměřeně bojím. Mám úžasné lékaře a sestřičky, kterým již nyní dlužím strašně moc. Mám štěstí, že se léčím v Česku, naše onkologie patří k nejlepším na světě," vypráví Jaroslav Tvrdík, kterého čeká ještě radioterapie a chemoterapie. "Jsem na samém začátku léčby, byť věřím v její úspěch. Ještě mě čeká radioterapie, chemoterapie a pak se uvidí," dodává.

Že je na tom nyní o něco lépe, dokládá i jeho aktivita na twitteru. Po měsíční odmlce na své oblíbené sociální síti přidal komentář. Poděkoval stránce věnující se švýcarskému fotbalu, že napravila svou chybu. V tweetu o utkání Slavie s Feyenoordem totiž stránka zaměnila sešívaný klub se Spartou. Následně svou chybu opravila.

O nemoci Jaroslava Tvrdíka jsme vás informovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události