Motorsport

Vettel řádil po okruhu na skútru, dostal za to směšnou pokutu

Vettel řádil po okruhu na skútru, dostal za to směšnou pokutu
Jezdec formule 1 Sebastian Vettel | Zdroj: profimedia.cz

Před Velkou cenou Austrálie se stala bizarní situace. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel totiž řádil po okruhu na motorovém skútru a z důvodu neoprávněného použití tohoto vozidla obdržel od direktoriátu závodu pokutu. Také byl vyřazen z druhého volného tréninku.

Německému závodníkovi se totiž během pátečních tréninků začalo kouřit z monopostu, a tak se Vettel rozhodl svůj stroj hasit sám. Od traťového komisaře si vzal hasicí přístroj a vrhl se do akce. Po dokončení hašení odjel do boxů na motorovém skútru, což se nelíbilo vedení závodu. 

Organizace FIA zakročila proti tomu, že Vettel neměl oprávnění vjet na okruh na skútru. Za tento prohřešek Němec zaplatí pokutu 5 tisíc eur (122 tisíc korun), a navíc nemohl startovat ve druhém volném tréninku. Velká cena Austrálie je pro Vettela letošní premiérou, v předchozích závodech chyběl kvůli nákaze koronavirem.

Související obsah

Čtyřnásobný mistr světa v závodech F1 si nicméně jízdu skútrem po okruhu v Melbourne užíval a přítomným divákům mával, jako kdyby projížděl centrem nějakého velkoměsta papež či prezident. "Preferuji, když mohu vždy řídit já. Tak jsem se zeptal komisaře, zda mohu jet a on pokývnul, tak jsem nasedl a jel," řekl pro Reuters Vettel. 

V prvním tréninku byl nejlepší Španěl Sainz ve Ferrari, v tom druhém se zase dařilo jeho stájovému kolegovi Leclercovi. Kvalifikace je v plánu na sobotní 8 hodinu ranní, hlavní závod se jede v Melbourne v neděli. Start je naplánován na brzkých 7:00 ráno. 

Program F1 v následujícím roce zavítá také do Las Vegas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události