Krejčího výkon na Lakers nestačil. Satoranský v noci zaznamenal čtyři body

NBA vrcholí, postupující do play-off jsou jistí a do konce základní části zbývá týmům odehrát už jen jeden až dva zápasy. V závěru sezóny dostal prostor v základní sestavě Oklahomy opět český nováček Vít Krejčí, ale ani jeho šest bodů a 27 bodů Hoarda či 25 bodů Kalaitzakise na Lakers nestačily. S porážkou odešel také Tomáš Satoranský a jeho Washington Wizards.

Vít Krejčí na palubovce Lakers odehrál 43 minut a nasbíral 9 bodů, 9 doskoků a 2 asistence. Nejlepšími střelci utkání byli jeho spoluhráči Francouz Jaylen Hoard a Řek Georgios Kalaitzakis, kteří dohromady dali 52 bodů. Jenže ani to nestačilo na LA Lakers, kteří se letos překvapivě neprobojovali do play-off. I bez zraněného LeBrona Jamese porazili Oklahomu 120:101.

Tomáš Satoranský proti Knicks odehrál 20 minut, během kterých 8krát asistoval, dal 4 body a dva doskoky. Jeho Wizards v předposledním zápase sezóny však padli 92:114.

​Debakl kola utrpěl Portland, který se čtvrtým týmem Západní konference Dallasem Mavericks prohrál o rovných 50 bodů – 128:78. Luka Dončič se na výsledku podílel 39 body.