NBA začala! Curry v souboji s LeBronem dovedl Warriors k prvnímu vítězství

Příznivci basketbalu se mohou radovat. V noci z úterý na středu v zámoří oficiálně odstartovala nejlepší liga světa – NBA. Oba loňští finalisté si na úvod nového ročníku připsali vítězství. Boston doma porazil Philadelphii a Golden State Warriors si poradili s Lakers.

První vítězství sezony slavili Boston Celtics. Ti sice na domácí palubovce po první čtvrtině s Philadelphií 76ers prohrávali o pět bodů, ale do poločasu srovnali krok i skóre na 63:63. Obrat dokonali ve třetí části, kterou ovládli o deset bodů 35:25. Hosté sice o bod (29:28) vyhráli čtvrtou čtvrtinu, ale celkově se z vítězství 126:117 radoval Boston.

První koš letošní sezony dal Marcus Smart z Bostonu. Nejlepšími střelci byli Jaylen Brown, Jayson Tatum z Bostonu a James Harden z Phily. Všichni tři svým celkům přinesli shodně 35 bodů.