Šlágr v Premier League vítěze nenabídl, Citizens remizovali s Liverpoolem

Mohamed Salah a Joao Cancelo ve vzájemném souboji | Zdroj: Profimedia.cz

West Ham se představil na hřišti nováčka z Brentfordu a v základní sestavě byl Vladimír Coufal i Tomáš Souček. Na body to ale nakonec nestačilo, Mbuemo a Toney zařídili výhru 2:0. Ve šlágru kola hrál Manchester City s Liverpoolem, ale po výsledku 2:2 se body v tabulce pouze dělily. Mužstvo z Manchesteru ligu vede o jeden bod.

Vladimír Coufal byl v základní sestavě The Hammers naposledy před dvěma měsíci, návrat mu ale zhořkl. Jednou sice našel hlavu Tomáše Součka, ale ten se neprosadil. První branka padla na startu druhé poloviny utkání, trefil se Bryan Mbuemo, který dostal ideální míč do vápna.

Po hodině hry se prosadil ještě Toney, který si naskočil na míč a hlavou jej poslal do branky. Brentford tak zdolal Kladiváře 2:0 a zapsal další důležité body do tabulky. Leicester díky gólu a asistenci Dewsburyho-Halla porazil Crystal Palace, Burnley odmítlo přiblížit se Evertonu v boji o záchranu, s Norwichem padlo 0:2.

Velký šlágr se hrál v Manchesteru. První Citizens hráli s Liverpoolem a v případě výhry by vedli ligu o čtyři body. Hned v šesté minutě se prosadil Kevin De Bruyne, jehož střela byla lehce tečována a skončila za zády Alissona. The Reds odpověděli bleskurychle, protože se z hranice malého vápna prosadil produktivní Diogo Jota.

Po dvaceti minutách zabřinkal na nervy domácích brankář Ederson, jenž odehrával míč na čáře. Osm minut před koncem prvního poločasu si Manchester vzal své vedení zpátky. Gabriel Jesus si naběhl na zadní tyčku a placírkou poslal balón o břevno do branky liverpoolského celku. V závěru měli hosté dvě šance, ale do kabin se šlo za stavu 2:1.

Hned v první minutě druhého poločasu bylo vyrovnáno. Salah našel parádní přihrávkou Maného, který zakončením do odkryté části branky srovnal na 2:2. Liverpool byl aktivnější a měl šance, ale po hodině hry nakonec udeřil Sterling. Jeho gól ovšem nebyl pro ofsajd uznán. V závěru měl na noze dvě tutovky Mahrez, ale ani jednu neproměnil. Duel skončil remízou.