NBA má za sebou základní část. Řádil Krejčí, bodoval i Satoranský

NBA má za sebou základní část. Český basketbalista ve službách Washingtonu Wizards Tomáš Satoranský se rozloučil pěti body, šesti doskoky a devíti asistencemi. Jeho tým ale padl se Charlotte Hornets 108:124. Hned 16 bodů nasázel Vít Krejčí za Oklahomu. Jenže na výhru to nestačilo. Oklahoma padla s Los Angeles Clippers 88:138.

Satoranský opět nastoupil v základní sestavě Washingtonu a odehrál 20 minut a 16 sekund. Za tu dobu stačil nastřílet pět bodů, z čehož byla jedna trojka. Přidal také celkem šest doskoků, z toho byly dva útočné a čtyři obranné. K tomu zapsal ještě devět asistencí.

I tak ale Wizards padli se Charlotte Hornets 108:124. Washington si tedy připsal třetí porážku v řadě a ve Východní konferenci skončil na 12. místě. Do play-off se tak nepodívá.

Do základní sestavy se podíval i Vít Krejčí. A v dresu Oklahomy City Thunder se mu dařilo bodově skvěle. Mladý český rozehrávač odehrál přes 40 minut a dal 16 bodů. K tomu přidal tři doskoky a dvě asistence. Oklahoma s Clippers nakonec prohrála 88:138 a v Západní konferenci skončila až na 14. místě.

​I přes porážku v posledním kole ovládl Phoenix Západní konferenci i celou základní část NBA. Ve Východní konferenci vyhrálo Miami Heat. Velkým překvapením je pak výsledek Lakers, kteří se vůbec do play-off letos nedostali. Šanci obhájit titul nadále drží Milwaukee Bucks, které sice v posledním duelu prohrálo, ale nakonec na Východě skončilo na třetím místě.