Motorsport

Musel bych si useknout ucho, brání se Hamilton před dodržením pravidla

Musel bych si useknout ucho, brání se Hamilton před dodržením pravidla
Zdroj: profimedia.cz

Ředitel závodů formule 1 Niels Wittich před víkendovou Velkou cenou Austrálie připomněl, že bude vyžadovat dodržování dlouho opomíjeného bezpečnostního pravidla, které zakazuje během jízdy nosit různé šperky včetně náušnic či prstýnků. Proti tomu se ohradil hvězdný Lewis Hamilton, jenž je různými ozdobami proslulý. "Musel bych si nechat useknout ucho," řekl k vyjádření ředitele.

Lidově se říká, že "nové koště dobře mete". A ukazuje se to i ve světě formule 1. Nový šéf závodů Niels Wittich před nedávno započatou sezonou vystřídal na postu ředitele Grand Prix Michaela Masiho a okamžitě se pustil do práce, aby si ve své zbrusu nové pozici zajistil respekt a udělal pořádek.

Před Velkou cenou Austrálie, kterou opanoval Charles Leclerc, totiž připomněl jezdcům takřka zapomenutou reguli, která platí už od roku 2004. Závodníci podle ní nesmí závodit s prstýnky, přívěsky, náušnicemi ani jinými šperky, aby jim ozdoby v případě nehody nebránily v rychlém opuštění monopostu.

Proti Wittichově připomínce se ale ihned ohradil sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton.

"Nemám v plánu si je nechat odstranit," řekl podle webu Shropshire Star britský pilot, který má piercing v obou uších i ozdobu v nose.

"Jsou to osobní věci. Měli byste být schopni být tím, kým jste. Jsou věci, se kterými nepohnu. Ani to nedokážu. Náušnice na pravém uchu mám přivařené, takže bych si to musel nechat useknout. Zůstanou," uvedl 37letý jezdec.

Související obsah

​Kvůli svému rozhodnutí si však koleduje. Pokud poruší sportovní kodex, jenž klauzuli o špercích obsahuje, mohl by dostat pokutu nebo přijít o body. Zástupci FIA totiž mají možnost závodníky před závody zkontrolovat. Situace se ale bude ještě řešit. 

Lewis Hamilton si na své vizáži dává záležet, na podzim se zúčastnil i módní přehlídky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události