Motorsport

Hamilton se vzepřel pravidlu, týmový šéf ho podržel. Byl to přešlap, řekl

Hamilton se vzepřel pravidlu, týmový šéf ho podržel. Byl to přešlap, řekl
Šéf stáje Mercedes Toto Wolff. (cropped) | Zdroj: Profimedia.cz

Ve formuli 1 řeší od Velké ceny Austrálie problém s jedním ze starších pravidel, které se dlouho nedodržovalo, na což upozornil nový ředitel závodů Niels Wittich. Ten jezdcům připomněl, že podle dané regule nesmí kvůli bezpečnosti nastoupit do závodu s náušnicemi či řetízky. Jinak by jim mohl hrozit trest. Britský závodník Lewis Hamilton nařízení okamžitě zkritizoval a dlouho na sebe potom nenechala čekat ani reakce šéfa jeho stáje Tota Wolffa, jenž Wittichovu připomínku označil za přešlap.

Nový ředitel závodů F1 Niels Wittich se naplno opřel do své funkce a připomněl závodníkům, že by měli začít dodržovat pravidlo, které zakazuje, aby se proháněli po trati s řetízky, prstýnky či dalšími ozdobami.

Jeho připomínku ostře zkritizoval sedminásobný šampion Lewis Hamilton, který je náušnicemi či piercingem proslulý. Čtvrtý muž víkendové Grand Prix Austrálie dokonce prohlásil, že by si musel nechat useknout ucho, aby své ozdoby mohl odstranit.

Za britskou superstar se postavil i šéf Mercedesu Toto Wolff, který označil Wittichovu snahu jako přešlap.

"To, jak to fungovalo prvních pár závodů, bylo solidní a úctyhodné. Neudělal ani krok špatně," řekl Wolff na adresu nového ředitele závodů podle deníku Daily Mail.

Související obsah

Pak už se věnoval nastalé kauze. "Je to bitva, kterou musíme v této fázi vést?" ptal se. "Pokud by se ale ukázalo, že to byl největší nešťastný přešlap ředitele závodu, tisíckrát bych ho vzal," doplnil, že snaha dodržovat pravidlo sice představuje přešlap, ale je podle něj takový, který není zdaleka tak hrozný jako jiné kauzy.

Lewis Hamilton byl nedávno pasován na rytíře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události