Hokej

Nejdražší krosček v životě? Malkin dostal stopku a přijde o velké peníze

Ruský útočník Pittsburghu Penguins Jevgenij Malkin pyká za svůj krosček z utkání s Nashvillem. V duelu nevybíravě trefil Marka Borowieckého, a svému týmu tak bude chybět následující čtyři duely a přijde tak o 190 tisíc dolarů (4,2 milionu korun).

Končila druhá třetina utkání mezi Pittsburghem a Nashvillem. Po druhém klaksonu se ale utrhl ze řetězu hvězdný Jevgenij Malkin. Ten napadl kanadského obránce Marka Borowieckého, kterého nejprve nevybíravě sekl a následně ho udeřil tvrdým krosčekem přímo do obličeje.

V zápase dostal Malkin 2 + 2 minuty za vysokou hůl. Pětatřicetiletý rodák z Magnitogorsku však dostal od bezpečnostního oddělení hráčů NHL ještě další trest. Nezahraje si následující čtyři zápasy a přijde tak o 190 tisíc dolarů (4,2 milionu korun). Peníze půjdou do pohotovostního hráčského fondu.

Související obsah

​Malkin tak bude chybět ve dvojutkáních s Islanders a Bostonem. Duel s Nashvillem ale Penguins nakonec zvládli. Zvítězili 3:2 v prodloužení a ve Východní konferenci jsou na sedmém místě s 94 body. Boje o Stanley Cup by jim tak neměly uniknout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události