Fotbal

Trable pro Nedvěda: Za falšování účetnictví mu hrozí vysoký trest

Trable pro Nedvěda: Za falšování účetnictví mu hrozí vysoký trest
Zdroj: Profimedia

Italským fotbalem nadále hýbe skandál kolem několika klubů, které údajně nadhodnocovaly své přestupy, aby si vylepšovaly účetnictví. Mezi nimi je i Juventus Turín, takže problém má i Pavel Nedvěd. Prokuratura pro něj nyní žádá osmiměsíční zákaz působení ve fotbalu.

Soud fotbalové federace v Římě začal v úterý a od žalobce už padají první návrhy na tresty pro jednotlivé kluby a funkcionáře. Jedním z nejvíce namočených celků je Juventus, ve kterém je viceprezidentem Pavel Nedvěd. Nejen turínský celek, ale i další kluby měly manipulovat s účetnictvím a nadhodnocovat příjmy za přestupy. Celá kauza už se řeší dva roky.

Prokuratura navrhla pro Nedvěda trest na osm měsíců, během nichž by se musel stáhnout z fotbalového prostředí. Prezident Juventusu Andrea Agnelli by si měl podle prokuratury od fotbalu odpočinout na rok. Nejvyšší trest byl navržen pro bývalého ředitele Juventusu Fabia Paraticiho, který aktuálně působí. Ten by se měl fotbalu stranit 16 měsíců. Turínskému celku hrozí pokuta 800 tisíc eur (19,5 milionu korun).

Související obsah

​Stará dáma ale není jediným celkem, který je do kauzy zapojen. Týká se i momentálně třetího týmu italské nejvyšší soutěže Neapole. Ta by měla zaplatit pokutu 329 tisíc eur (8 milionů korun). I celek z jihu Itálie by mohl přijít o svého šéfa. Aurelio De Laurentiis by ve fotbalu nemohl působit 11 měsíců a 5 dní, pokud by soud kývl na prokuraturou navržený trest. Tresty hrozí i jeho manželce a dvěma dětem, s nimiž celek z Kampánie vlastní.

Celkem se kauza týká 11 klubů a 61 funkcionářů. Dalšími kluby jsou například Parma, FC Janov, Sampdoria nebo Empoli. Soud bude pokračovat ve čtvrtek a v pátek. Konečný verdikt by měl padnout po Velikonocích.

O vyšetřování kauzy jsme informovali i v Televizních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události