Motorsport

Frustrující a nepřijatelné. Na boj o titul nemyslím, řekl nazlobený Verstappen

Frustrující a nepřijatelné. Na boj o titul nemyslím, řekl nazlobený Verstappen
Zdroj: profimedia.cz

Letošní ročník závodů formule 1 má za sebou jen tři závody, úřadující mistr světa Max Verstappen přesto už dvakrát nedojel do cíle. Jednu Grand Prix sice Nizozemec opanoval, v dalších dvou ho však zastavily technické problémy. V průběžném pořadí šampionátu tak klesl na šestou příčku a jeho Red Bull čelí kritice. "V tuhle chvíli ani nechci myslet na boj o titul. Důležitější je dokončit závody," nechal se slyšet hvězdný závodník.

Red Bull řeší problémy s monopostem pro tuto sezonu už od první Grand Prix v Bahrajnu, kde museli odstoupit oba jeho jezdci. Verstappen nuceně vzdal pár kol před koncem bitvu o první příčku s Charlesem Leclercem a klasifikován nebyl ani Sergio Pérez.

Následnou Velkou cenu Saúdské Arábie sice Verstappen ovládl a posunul se v průběžném pořadí šampionátu na třetí příčku, v Austrálii ale znovu přišel zkrátka.

Problémy s vozem měl po celý závodní víkend. V kvalifikaci řešil problémy s vyvážením a jeho trable vyvrcholily v neděli, kdy ze závodu opět musel odstoupit.

"Byl to špatný den. Věděl jsem, že je problém. Takové věci, pokud chcete bojovat o titul, se nemohou stát," řekl Nizozemec podle CNN. Jeho největší rival Charles Leclerc naopak podruhé v sezoně vyhrál a má v čele pořadí na Verstappena už 46bodový náskok.

"Věděl jsem, že s Charlesem nemohu bojovat, takže nebyl důvod snažit se dostat ho pod tlak. Ale my jsme ani nedokončili závod, je to velmi frustrující a nepřijatelné," mrzelo úřadujícího světového šampiona.

Související obsah

​Stáj mohlo potěšit jen druhé místo Sergia Péreze. V poháru konstruktérů prozatím Red Bull okupuje za Ferrari a Mercedesem až třetí příčku. Sám Verstappen svůj tým nechtěl kritizovat, z jeho slov je ale jasné, že začíná být pěkně naštvaný. "V tuto chvíli ani nechci myslet na boj o titul. Myslím, že je důležitější dokončit závody," přiznal.

Ferrari před sezonou představilo nový vůz, který zatím jezdí skvěle. To už se naopak nedá říct o monopostech Red Bullu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události