Další sporty

Poradce Tysona Furyho je na seznamu hledaných osob, řídí obchod s drogami

Poradce Tysona Furyho je na seznamu hledaných osob, řídí obchod s drogami
Zdroj: profimedia.cz

Americká vláda vypsala odměnu ve výši až 5 milionů dolarů (113 milionů korun) za informace, které by pomohly k dopadení Daniela Kinahana, bývalého poradce Tysona Furyho. Ir je významnou postavou boxu na ostrovech a také vůdce drogového kartelu.

Ministerstvo financí Spojených států amerických (US Department of the Treasury) vydalo sankce proti sedmi osobám organizovaného zločinu v Irsku. Na seznamu hledaných osob, kterým byly zmraženy americké účty a zabaven majetek na půdě USA, figuruje již dříve usvědčený obchodník s drogami Christopher Kinahan a jeho syn Daniel. Ten je považován za hlavu drogového kartelu.

Skupina má řídit obchod s narkotiky nejen v Irsku, ale má také obchodovat ve zbytku Velké Británie i v dalších zemích Evropy. "Zločinecká organizace Kinahan pašuje smrtelná narkotika včetně kokainu do Evropy. A kvůli své roli v mezinárodním praní peněz je hrozbou pro celou ekonomiku,stojí ve vyjádření Američanů.

​Za obchod s drogami a praní špinavých peněž je skupina stíhána policií a americká pokladna za informace vedoucí k dopadení jejích členů nabízí multimilionovou odměnu. Podle oficiální zprávy se má gang nyní zdržovat v Dubaji, odkud řídí své operace.

Související obsah

Situace se nepřímo dotýká týmu kolem neporaženého boxera a držitele pásu WBC Tysona Furyho. Ten je znám svým blízkým vztahem s Kinahanem. Při svém návratu do ringu podepsal smlouvu s promotérskou společností MTK Global, kterou drogový boss založil a která zastupuje řadu bojovníků včetně UFC hvězdy Darrena Tilla či šampionů Joshe Taylora a Sunnyho Edwardse.  

Kinahan údajně od roku 2017 nemá se společností nic společného, nicméně sám Fury byl několikrát vyfocen v jeho přítomnosti. V roce 2020 mu boxer navíc veřejně poděkoval za pomoc při domluvení zápasu s Anthonym Joshuou (pozn. red. – k duelu zatím nedošlo a nejsou zprávy, že by se v brzké době měl uskutečnit).

Sankce se však zápasníků pod záštitou MTK Global nedotýkají a nikdo ze sportovců není v souvislosti s tímto případem stíhán. Drew Harris, komisař irské policie, však případné pokračující vztahy odsoudil: "Co bylo dříve přehlíženo a co mohli někteří ignorovat, je nyní naprosto zřejmé. Pokud jednáte se sankciovanými jednotlivci Kinahanova gangu, jednáte s kriminálníky zapojenými do obchodu s drogami."

Furyho promotér Bob Arum v úterý večer řekl pro Sportsmail, že boxer byl o situaci informován a že tým se od mafiánského bosse distancuje: "Budeme respektovat americké sankce. Nebudeme jednat s Kinahanem a jeho lidmi. Budeme jednat jen s Furym či jeho právníkem." Tysona Furyho už příští týden, přesněji 23. dubna, čeká obhajoba titulu WBC s vyzyvatelem Dillianem Whytem.

Fury není jen boxer, ale také skvělý showman. Po svých zápasech diváky rád obohatí pěveckým výstupem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události