Další sporty

Boxer Usyk nahodil nový sestřih. Do ringu půjde jako obávaný válečník

Boxer Usyk nahodil nový sestřih. Do ringu půjde jako obávaný válečník
Zdroj: profimedia.cz

Šampion těžké váhy a jeden z nejlepších boxerů současnosti Oleksandr Usyk opustil domobranu rodné Ukrajiny, aby svou zemi reprezentoval mezi 16 provazy v odvetě s Anthonym Joshuou. V přípravě nyní nahodil staronový sestřih, ve kterém připomíná kozáckého válečníka.

K odvetě o pásy WBA, IBF, WBO a IBO má dojít 23. července. Usyk se po invazi ruských vojsk na Ukrajinu dobrovolně připojil k obranným složkám Kyjeva. Ukrajinu po měsíci opustil, aby se na zápas připravil. "Myslím si, že v ringu mohu pro Ukrajinu udělat snad ještě víc než v Kyjevě se samopalem v ruce," okomentoval Usyk těžké rozhodnutí.

Po zastávce v České republice se přesunul do nové destinace, kde probíhá jeho tréninkový kemp. Svým fanouškům se nyní ohlásil na sociálních sítích, kam přidal fotografii, na níž má nový sestřih. Co na to říkáte?

 

Oholená hlava s pramínkem vlasů uprostřed není žádná náhoda. Účes zvaný "oseledets" či "čup" je tradiční sestřih z ukrajinské historie. Oblíbily si ho zejména kmeny kozáků, tedy svobodných obyvatelů jihoruských stepí a výhodní Ukrajiny.

Usyk sestřih nosil už v minulosti. Jako kozák dobyl například olympijské zlato na hrách v Londýně.

na hrách v Londýně vyhrál v kategorii těžké váhy zlatou medaili Zdroj: profimedia.cz

​Oleksandr Usyk během pobytu v České republice navštívil také Hradec Králové, kde se zúčastnil přátelského utkání mezi domácím týmem a FC Polissjou Žitomir. Před slavnostním výkopem poskytl exkluzivní rozhovor Televizi Nova, kde promluvil o válce na Ukrajině, těžkém rozhodnutí opustit vlast i nadcházejícím duelu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události