Slavii požene proti Feyenoordu vyprodaný Eden. Nastoupí Holeš a Sor?

Slavia se ve čtvrtfinále EKL utkala s Feyenoordem. | Zdroj: Profimedia

Fotbalovou Slavii čeká bitva jako řemen. Do Edenu dorazí rotterdamský Feyenoord, se kterým se sešívaní střetnou o postup do semifinále Evropské konferenční ligy. Fanoušci i fotbaloví příznivci se mají na co těšit. Už první zápas v Nizozemsku byl pořádně divoký a padlo v něm šest branek. Svěřenci trenéra Trpišovského si nakonec odvezli remízu 3:3. Z vyrovnávací branky se přitom v duelu plném zvratů radovali až v 5. minutě nastavení. Dožene je napěchovaný stadion k vítězství?

Slávističtí fanoušci před týdnem prožili pořádný nápor na nervovou soustavu a pěkný nervák je čeká i teď. Úřadující šampion tuzemské ligy totiž zabojuje o účast v semifinále Evropské konferenční ligy. Soupeřem nebude nikdo jiný než starý známý Feyenoord, s nímž se sešívaní letos už třikrát střetli.

Nejprve s nizozemským celkem změřili síly v základní skupině EKL, poté jim los určil stejného protivníka i pro čtvrtfinále. První zápas se odehrál před sedmi dny na stadionu v Rotterdamu a jeho průběh byl hodně zajímavý.

Domácí Feyenoord se už v 10. minutě dostal zásluhou Sinisterry do vedení, slávisté ale výsledek otočili. Krátce před koncem poločasu se nejprve prosadil Olayinka a poté přesně zacílil Sor. Hráči třetího celku nizozemské Eredivisie však přidali plyn a trefami ze 74. a 86. minuty se dostali na dosah vítězství.

​Závěrečné slovo však mělo mužstvo kouče Trpišovského. V 5. minutě nastavení totiž zaúřadoval Traoré a vykřesal do odvety velkou naději. Na tu se sešívaní naladili vysokou výhrou ve Fortuna lize. Pardubicím nasázeli čtyři branky a díky zaváhání Plzně se navíc vrátili na první příčku soutěže.

Zastřílel si ale i Feyenoord, který v domácí lize porazil Heracles 4:1.

Sám už se na utkání hodně těší. "Těšíme se hodně, na samotný zápas i na šanci se poprat o semifinále. Věříme, nebo tedy máme zkušenost z minulosti, jaká atmosféra tady je. Máme zprávy, že utkání bude vyprodané a lidi se hodně těší, takže tomu chceme přispět výkonem," uvedl lodivod červeno-bílé lavičky na oficiálním klubovém webu.

Zároveň prozradil, jakým stylem se oba celky podle něj budou prezentovat. "Myslím, že zápas se zase strhne. Protože oba týmy jsou ofenzivní a chtějí hrát nahoru. Ale budou se určitě soustředit i na defenzivu." Jeho slova potvrdil i Alexander Bah, který pravidelně nastupuje a z pozice obránce dokonce střílí góly. "Jsme dva ofenzivní týmy s útočným nasazením. Myslím, že nás čeká ofenzivní fotbal," zauvažoval.

​Po karetním trestu bude realizačnímu týmu opět k dispozici dvojice Plavšič–Ousou. Do duelu s Pardubicemi naopak nenastoupili Tomáš Holeš a Yira Sor, nad kterými tak stále visí otazník. "Pevně doufáme a věříme, že je budeme moci použít, protože jsou to pro nás důležití hráči. A ukázali to i v tom vzájemném zápase. Myslím, že Tomáš Holeš byl náš nejlepší hráč a Yira Sor je permanentní nebezpečí. Myslím, že jeden z těch dvou bude stoprocentně. U toho druhého je to momentálně 50 na 50," prozradil trenér Trpišovský.

Mužstvo má velkou touhu postoupit. Pokud by se to povedlo, objevila by se Slavia v semifinále některého z evropských pohárů poprvé od sezony 1995/1996, kdy se prokousala mezi čtyři nejlepší celky tehdejšího Poháru UEFA, tedy dnešní Evropské ligy.

Jak se slávisté s velkou šancí poperou, bude jasné pozdě večer. Zápas ve Vršovicích začíná ve 21:00.

Fotbalová Slavia narazila na Feyenoord už v základní skupině EKL, teď se stejným týmem hraje čtvrtfinále: