Další sporty

Proběhni se. Na konci dubna odstartuje charitativní projekt pod záštitou IKEMu

Poslední dubnový den se v Kunratickém lese uskuteční hodně zajímavá akce. Pod záštitou IKEMu proběhne v jednom z pražských lesoparků charitativní běh s názvem Proběhni.se. Celý výtěžek ze startovného pak poputuje na konto Nadačního fondu České srdce. Během závodního dne bude připraven i bohatý doprovodný program. Účastníci si budou moci nechat zkontrolovat zdraví a sami se naučit, jak by se měla správně dělat resuscitace.

V Česku dojde ročně k hospitalizaci více než 300 tisíc pacientů se srdeční chorobou, a třetina z nich dokonce umírá. Zdraví nejčastěji narušují cévní a mozkové příhody, které postihnou pravidelně přes 50 tisíc Čechů. Charitativní projekt Proběhni.se se proto rozhodl pomáhat. 

Na půdě Kunratického lesa proběhne 30. dubna charitativní běh, který nabídne řadu atrakcí. Všichni účastníci startovným přispějí na dobrou věc. Celý výtěžek totiž získá Nadační fond České srdce. Ten se snaží předávat znalosti z oblasti kardiologie a účinně pomáhat dětským pacientům s vrozenými srdečními vadami, kvůli kterým by se bez pomoci nedožili dospělosti. 

Na akci navíc vznikne zdravotnické městečko, kde se o závodníky budou starat zkušení lékaři. Účastníci běhu i veřejnost si budou moci nechat změřit tlak, hladinu cukru v krvi i množství cholesterolu. K dispozici bude i stánek s měřením EKG. K tomu běžci získají možnost se naučit resuscitační techniky, které se hodí v běžném životě. 

Související obsah

​Aby toho nebylo málo, protáhnou si závodníci tělo. Budou pro ně připraveny nejen tratě na pět či deset kilometrů, ale také trasy pro ty nejmenší. Pokud má někdo radši chůzi, může si jednu z tras projít i pěšky. Milovníci sportu by tak neměli váhat a měli by dorazit, udělají tak něco pro své zdraví i pro dobrou věc. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události