Další sporty

Závod Proběhni.se přinesl přes čtvrt milionu. Vše půjde na nadační fond

V sobotu 30. dubna proběhla v Kunratickém lese charitativní akce Proběhni.se, která přilákala 448 závodníků. Na startovném se vybralo neuvěřitelných 264 640 korun a celý tento výtěžek poputuje na konto Nadačního fondu České srdce. Za pět ročníků už se dohromady vybralo přes jeden milion korun a zachránily se desítky životů.

"Hlavním posláním Proběhni.se je kromě možnosti nechat se zdarma vyšetřit předními českými lékaři výtěžek pro činnost Nadačního fondu České srdce. Mám velkou radost z částky, která se letos vybrala," uvedl za pořádající agenturu Raul David Douša.

Proběhni.se se od ostatních charitativních akcí odlišuje zdravotnickým městečkem, kde se závodníci mohou nechat zdarma vyšetřit od špičkových českých lékařů. Mohou si také nechat změřit tlak, cholesterol v krvi, EKF nebo hladinu cukru.

"Chci poděkovat všem, kteří sem dnes přišli. Ve zdravotnickém městečku jsme vyšetřili téměř 200 lidí na kardiovaskulární rizikové faktory a vybrali jsme neuvěřitelnou částku, kterou použijeme smysluplně. Bude věnována na operace srdečních vad v rozvojových zemích, kde neexistuje pojištění a kde mladí lidé nebo děti umírají na běžně operovaná srdeční onemocnění," doplnil kardiolog z IKEMu Michal Pazderník, který je zároveň zástupce Nadačního fondu České srdce.

Související obsah

Díky vybrané částce může nadační fond pomoci dalším pacientům, ke kterým by se jinak pomoc dostala pozdě nebo vůbec. Celkově se provedlo už přes dvě desítky operací, které pacientům pomohly zkvalitnit život.

Běžci si mohli vybrat z desetikilometrového a pětikilometrového okruhu, které symbolizovaly velký a malý krevní oběh. Nechyběly ani dětské závody, které si užilo téměř 100 malých sportovců. Charitativního běhu se zúčastnil i český triatlonista Tomáš Svoboda nebo radní Prahy 11 Petr Křiváček, který je zároveň kardiochirurg.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události