Fotbal

Výjezd roku! 30 000 fanoušků Frankfurtu dorazilo do Barcelony

Výjezd roku! 30 000 fanoušků Frankfurtu dorazilo do Barcelony
Fanoušci Frankfurtu na pochodu Barcelonou | Zdroj: Profimedia.cz

O německých fanoušcích se často říká, že patří mezi ty nejlepší v Evropě. To potvrzuje i odveta v Evropské lize, protože z Hesenska vyrazilo do katalánské metropole kolem třiceti tisíc podporovatelů devátého celku Bundesligy. Frankfurští zabrali celý horní prstenec na Nou Campu.

Až kolem třiceti tisíce fanoušků vyrazilo na odvetu Evropské ligy do Barcelony. Příznivci jednoho z nejlepších celků Bundesligy oblékli bílá trika a skrz Barcelonu se vydali na slavný stadion. Tam zabrali celou polovinu horního prstence. Naprosto neuvěřitelný počin. 

Internetem se hned začala šířit videa fanoušků klubu z Hesenka, kteří pochodovali katalánským městem až na samotný stadion. Ulice byly plné a slyšet šla mimo klasické španělštiny pouze a jen němčina. 

Podívejte se sami: 

Související obsah

Dalo by se říci, že Barcelona bude v utkání s německým Frankfurtem za favorita na hřišti, ale zdaleka ne v publiku. Eintracht zabral mimo již zmiňovaných horních tribun i místečka, kde se normálně objevují přiíznivci Blaugranas. 

Jedni z nejvěrnějších fanoušků v Evropě se navlékli do bílých barev a výrazně se tak odlišili od červeno-modré kombinace domácího celku. Úvodní duel skončil remízou 1:1, takže celek, který v odvetě nastřílí více branek, postoupí do semifinále druhé nejvyšší ligy v Evropě. 

Slavilo se i v Severní Makedonii, která vyřadila z baráže o MS favorizovanou Itálii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události