Fotbal

Fanoušci polské Legie mají jasný vzkaz pro Putina, jejich choreo obletělo svět

Fanoušci polské Legie mají jasný vzkaz pro Putina, jejich choreo obletělo svět
Fanoušci polské Legie Varšava | Zdroj: Profimedia.cz

Za dva týdny to budou již dva měsíce od doby, kdy byla Ukrajina napadená ruskými vojsky. Od té doby brutalita stoupá a počty mrtvých se navyšují. Proti operaci ruského prezidenta Vladimira Putina vystoupili naposledy fanoušci polské Legie Varšava. Jejich choreografie brzy obletěla celý svět.

Ve světě aktuálně nejspíše neexistuje nenáviděnější osoba než prezident ruské federace Vladimir Putin. Do muže, který nařídil "speciální operaci" na území Ukrajiny, se opírají organizace i lidé napříč všemi sporty. Naposledy se projevili fanoušci Legie Varšava, kteří patří mezi nejvěrnější fanoušky v celé Evropě. 

Ve venkovním utkání na půdě Lechu Poznaň vytasili transparent, kde je vyobrazený Vladimir Putin s oprátkou okolo krku. Do světa to posílá jasné znamení, co si příznivci devátého celku polské Ekstraklasy myslí o "speciální operaci", kterou Rusko vyhlásilo na území svobodné Ukrajiny. 

Na choreografii bylo vyobrazeno také logo moskevského Spartaku, tedy celku, kde například v minulosti působil Alex Král. Právě Putin dříve otevíral stadion ruského celku. Video, kde fanoušci Legie ukazují transparent a vymezují se proti Putinovi, proletělo například mediální agenturou Nexta

Související obsah

Fotbalová Legia uhrála nakonec na půdě Poznaně remízu 1:1 a dočasně se dostala na devátý flek polské soutěže. Ještě před nedávnem byl patnáctinásobný vítěz polské ligy na sestup, ale série dobrých výsledků vyšvihla tradičního účastníka Ekstraklasy nahoru.

Válka neválka. Rusové chtějí žádat o pořádání fotbalového Eura:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události