Souček s Coufalem vybojovali semifinále EL, Barcelona překvapivě končí

Tomáš Souček a Vladimír Coufal v Lyonu | Zdroj: Profimedia.cz

Vladimír Coufal a Tomáš Souček byli v základní sestavě West Hamu, který na půdě francouzského Lyonu vybojoval výhru 3:0, a také postup do semifinále Evropské ligy. V něm se nepředstaví největší favorit, kterým je katalánská Barcelona. Ta totiž doma prohrála ostudně s německým Frankfurtem 2:3, výsledek korigovala dvěma góly v nastavení.

West Ham nastoupil v základní sestavě s Vladimírem Coufalem i Tomášem Součkem, ale dlouho se hrálo bez branek i větších šancí. Úvodní branka přišla ve 39. minutě, Fornals parádně zahrál rohový kop a na malém vápně našel Dawsona, který poslal anglický celek do jednobrankového vedení. To do šaten ještě vylepšil zpoza vápna Declan Rice.

Kladiváři následně nepřipustili drama a hned na startu druhé poloviny přidali třetí fík do branky francouzského celku. Zpoza vápna se prosadil letošní střelec West Hamu Jarrod Bowen. Lyon se postaral o nějaká vzrušení, ale celek z Londýna si výsledek pohlídal a postoupil mezi čtyři nejlepší celky v Evropské lize.

Třicet tisíc fanoušků přijelo podpořit hráče Frankfurtu do Barcelony a nakonec tento efekt pomohl k překvapivému postupu. Už ve čtvrté minutě proměnil penaltu Kostič, kterého i přes šance domácích napodobil ve 36. minutě Borré, jenž dal nádherný gól zpoza vápna.

I přes aktivní fotbal na obě strany se po hodině hry prosadil podruhé v duelu Filip Kostič. Katalánský celek zvládl v závěru utkání korigovat po krásné střele Busquetse zpoza vápna. V desáté nastavené minutě ještě proměnil penaltu Depay, ale na srovnání duelu to již nestačilo. Dále jde Frankfurt