šipky

Wade se konečně dočkal. Na desátém turnaji Premier League vyhrál

Wade se konečně dočkal. Na desátém turnaji Premier League vyhrál
Zdroj: Profimedia

James Wade se na desátém turnaji Premier League dočkal premiérové výhry. Ve finále porazil mladého Joe Cullena 6:5. Po cestě se mu povedlo zdolat i někdejší světovou jedničku Gerwyna Price. Tabulku nadále vede van Gerwen, jediným hráčem, který zatím nevyhrál žádný turnaj je Michael Smith.

Hned v prvním kole potkala současná a bývalá světová jednička. V deseti lezích uspěl Velšan Price, Wade si výhrou 6:2 smlsnul nad Andersonem. Clayton porazil van Gerwena a Cullen Smitha.

Wade vyhrál jasným poměrem 6:2 také semifinále s Pricem a počtvrté v ročníku prošel do finále. Tam se potkal s Cullenem, který zase přehrál jiného hráče z Walesu - Jonnyho Claytona.

Související obsah

Došlo tak na finále, kde s ohledem na výsledky nebyl nikdo favoritem. Mladší z dvojice se sice dostal do dvoulegového vedení, ale Wade otočil a nakonec poprvé v letošním ročníku vyhrál celý večer. Cullena přehrál 6:5.

V tabulce nicméně nadále vede jediný hráč mimo Velkou Británii – Michael van Gerwen. Druhý je Clayton a po výhře v Manchesteru se na třetí flek posunul právě Wade. Poslední je Anderson, ale jediným šipkařem, který nevyhrál žádný turnaj, je stále Smith. 

Aktuální pořadí Premier League: 

1. Michael van Gerwen (NED) – 22 bodů
2. Jonny Clayton (WAL) – 21 bodů
3. James Wade (ENG) – 18 bodů
4. Peter Wright (SCO) – 18 bodů
5. Joe Cullen (ENG) – 15 bodů
6. Gerwyn Price (WAL) – 11 bodů
7. Michael Smith (ENG) – 8 bodů
8. Gary Anderson (SCO) – 7 bodů

Mezi nejlepší šipkaře patří Jonny Clayton, který vyhrál zastávku číslo osm:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události