MMA

Nová výzva pro tanečníka Attilu. Starý rival chce jeho slávu a slibuje K. O.

Zvedne Attila Végh hozenou rukavici? Do ringu ho vyzývá odvěký soupeř Emanuel Newton, bývalý šampion, který obral slovenského zápasníka o titul Bellatoru. "Nebudu s tebou tancovat, ale knokautuju tě," vzkazuje Američan.

Ikona bojových sportů na Slovensku Attila Végh v současnosti sklízí chválu na tanečním parketě ve slovenské taneční soutěži. Na stůl mu ale přilétla staronová výzva, která by ho mohla přimět odložit lakýrky a znovu obléct rukavice. Přijme ji?

"Attilo, slyšel jsem, že jsi teď tanečník. Až půjdeme do ringu, tak to nebude tanec. Bude to boj! Možná kolem sebe budeme kroužit, ale nebude to tanec, bude to boj. Jsem žíznivej. Jsem hladovej. Potřebuji nakrmit svoji rodinu. Takže přicházím do tvé země. Vzít si svoje tituly. Tvoji slávu. Přicházím se silou a velmi silnou myslí, abych se ti postavil tváří v tvář. A nepřicházím si s tebou zatančit, ale knokautovat tě," vyzývá slovenského zápasníka Emanuel Newton.

Související obsah

​Oba se dobře znají. Pod pravidly MMA se střetli v letech 2012 a 2014. Poprvé zvítězil těsným bodovým rozhodnutím Attila, podruhé Newton a následně Végh americkou organizaci opustil. Oba výsledky vyvolaly protesty v rozích poražených a nyní se po letech rýsuje cesta k urovnání neshod a rozseknutí vyrovnané bilance 1–1.

Zdroj: profimedia.cz

​Spor a dlouholetou rivalitu by měli tentokrát urovnat v ringu, a to pod pravidly klasického boxu. Ostatně k duelu mělo dojít už na konci minulého roku, ale Američan na poslední chvíli odstoupil kvůli nemoci. Attilovi, který od ukončení Karlose Vémoly pozastavil svou kariéru v MMA a věnuje se rodině a boxu, se jako náhradník postavil nynější šampion Oktagonu ve střední váze Patrik Kincl. Végh premiéru mezi 16 provazy vyhrál na body. Uvidí se, zda Végh na novou výzvu přistoupí a v rámci Fight Night Challenge znovu půjde do ringu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události