MMA

Dočkáme se po letech odvety s Vémolou? Attila řekl, jak to je

Dočkáme se po letech odvety s Vémolou? Attila řekl, jak to je
Attila Végh | Zdroj: TV Nova

Zápasník, trenér, tanečník, showman a dnes i celebrita, těmito všemi jmény lze nazvat Attilu Végha. Slovenský bijec, který se těší obrovské popularitě, byl posledním hostem sportovní talk show 1:1 s Petrem Větrovským. Na kamery mimo jiné prozradil, jak to vypadá s odvetou s Karlosem Vémolou.

Na Slovensku ho zná každý, a i v Česku se těší oblibě. Ne vždy tomu tak však bylo. V době jeho největších úspěchů se těšil sotva zlomku dnešní popularity. "Pamatuji si, když jsme se vrátili z Ameriky, tak moji kamarádi museli přemlouvat televizi, aby věnovali 10 sekund nějakému Slovákovi, který se v Americe stal mistrem světa. Ale o tom, že nějakému Jurkovi ukradli kompoty, mluvili půl hodiny. Tehdy byla úplně jiná doba," vzpomínal Attila na rok 2013, kdy získal pás šampiona v americkém Bellatoru.  

Po největším úspěchu kariéry však následoval i největší pád, jak sám Attila osvětlil v pravidelné rubrice: "Určitě moje cesta, když jsem se dostal na vrchol (Bellator). Stejně jak jsem vylezl, tak jsem padl dolů. Po získání titulu jsem měl čtyři zápasy a čtyři prohry. Ale nic bych neměnil, protože jinak bych nebyl tam, kde jsem teď. Padl jsem a tehdy to byl pro mě těžký moment. Pán bůh byl ale při mně a děkuji jemu a dalším lidem, kteří stáli za mnou. Přišel za mnou Pavol Neruda z Oktagonu, ať podepíšu smlouvu, že ze mě znovu udělá hvězdu."

Související obsah

​Zápasí od dětských let, mezi profíky se pohybuje od roku 2008 a dnes má na kontě 44 zápasů dle pravidel MMA. Po dlouhé kariéře se už nehoní za tituly, ale jak sám říká, sklízí plody ze stromu, který v mládí zasadil. "Na začátku jsem to dělal, protože jsem ten sport miloval. Neptal jsem se, kolik dostanu za zápas. Teď už mám 37 let, jsem na konci kariéry. Mám jinou mentalitu než dvacetiletý. Mám rodinu, dvě děti, mám už jiné priority. Lidi musí pochopit, jak to je," vysvětloval Végh.

Sám říká, že nutně další zápas k bilanci nepotřebuje. Do klece se vrátí jen tehdy, pokud se mu tvrdá příprava a vše kolem vyplatí. Jedním z takových duelů by mohla být už tolikrát zmiňovaná odveta "zápasu století" s Karlosem Vémolou, kterého Végh poslal v roce 2019 po dvou minutách k zemi. Slovenský bijec prozradil, jaké jsou na odvetu vyhlídky: "Za tři roky jsme se o tom bavili mockrát. Teď jsme za tu dobu nejblíž k tomu, abychom se dohodli. Teď je reálně pravděpodobnější, že ten zápas bude, než že nebude. V procentech se blížíme k 80 %."

Premiérové díly sportovní talk show 1:1 s Petrem Větrovským sledujte každé pondělí na stanicích Nova Sport.

Attila Végh byl nedávno také hostem K.O. magazínu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události