Fotbal

Barcelona zasahuje po fiasku s fanoušky Frankfurtu. Lístky budou nepřenosné

Barcelona zasahuje po fiasku s fanoušky Frankfurtu. Lístky budou nepřenosné
Fanoušci Frankfurtu na Camp Nou | Zdroj: Profimedia

Barcelona ve čtvrtek vypadla z Evropské ligy, když v odvetě čtvrtfinále prohrála na Camp Nou s Frankfurtem 2:3. Německý celek navíc podporovalo přímo na stadionu téměř 30 tisíc fanoušků. A katalánský klub se tak rozhodl k ráznému kroku. Lístky na domácí zápasy evropských pohárů budou nepřenosné.

Nikdo asi neočekával, že se na Camp Nou dostane tolik německých fanoušků. Od Barcelony totiž dostali 5 tisíc vstupenek. Permanentkářů pak bylo 37 746 a 34 440 vstupenek šlo do prodeje. Ne ovšem v Německu.

"Ujišťujeme, že tyhle lístky se neprodávaly v Německu. Klub neprodával lístky německým fanouškům. Ti, co si tyhle vstupenky koupili, je předali německým fanouškům, to je zjevné," prohlásil prezident celku FC Barcelona Joan Laporta.

Související obsah

​Aktuálně druhý celek španělské LaLigy tak na situaci zareagoval a veškeré vstupenky na domácí zápasy evropských pohárů budou nepřenosné. "Nechceme, aby se to opakovalo, a budeme jednat. Proto jsme přijali opatření, že pro mezinárodní soutěže budou vstupenky nepřenosné. Klub nenese vinu za to, že lidé porušují pravidla. Dělali jsme, co jsme mohli, abychom se tomu vyhnuli. Ale někteří lidé to udělají, i když tím poškozují klub a fanoušky, kteří jdou tým podpořit na Camp Nou," doplnil Laporta.

Takto slavili fanoušci Severní Makedonie, když porazili v kvalifikaci o mistrovství světa Itálii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události