šipky

Odveta Sedláčkovi nevyšla. S bývalým mistrem světa prohrál a končí v 1. kole

Odveta Sedláčkovi nevyšla. S bývalým mistrem světa prohrál a končí v 1. kole
Zdroj: Nova Sport

Karel Sedláček s pořadovým číslem 3 na European Tour, které se hraje v německém Mnichově, končí už v prvním kole. Nestačil na desátého hráče žebříčku a bývalého mistra světa Roba Crosse, se kterým prohrál 3:6 na legy. Nenavázal tak na úspěch z minulého podniku, kde došel až do čtvrtfinále a shodou okolností vypadl se stejným soupeřem.

Oba šipkaři vstoupili do utkání nervózně. Náhozy se jim nedařily podle představ a průměr na tři šipky hráči měli okolo 80 bodů. Nakonec to byl ale Sedláček, kterému se podařilo udržet podání a dostat se do vedení. Českému reprezentantovi se dařilo i v následující hře, kdy bývalý mistr světa opět selhal na zavírání, čehož Sedláček využil, a utekl tak na rozdíl dvou legů s brejkem v kapse. 

V dalších dvou hrách se výkon Roba Crosse výrazně zlepšil, díky čemuž srovnal na 2:2. Dobře měl rozehraný i pátý leg, ale Sedláček zabral a v pravý moment hodil 180 bodů. To ho dostalo zpátky na koně a následný D6 trefil bez problémů, když jeho soupeř jen těsně minul červený střed. V šestém legu měl Sedláček opět šanci utéct na rozdíl dvou her, ale nezavřel, čehož Cross využil. Potřeboval na to 23 šipek.

Související obsah

​Srovnání stavu Crosse nakoplo a v následném legu se poprvé v zápase dostal do vedení s brejkem, který následně dokázal i potvrdit. Sedláček tak byl pouhý jeden leg od porážky. Devátou hru ale rozehrál výrazně lépe a mohl zavírat už v pátém kole, což se ale nepovedlo. Na doublech se následně trápil i Cross, ale byl to právě anglický šipkař, který v osmém kole uzavřel celý zápas trefou do D9. Na konečné vítězství 6:3 na legy stačil Crossovi průměr 92,5 bodu na tři šipky. Sedláček měl o 7,1 bodu méně. 

​European Tour se skládá celkem ze 13 turnajů hraných v Evropě. Jeden z nich se uskuteční i v Praze na Královce a Sedláček se ho také zúčastní. 32 nejlepších z těchto turnajů se dostane na mistrovství Evropy. Sedláčkovi po prvních dvou turnajích patřilo průběžné 12. místo. 

Takto Sedláček hodnotil svůj postup do čtvrtfinále na European Tour 2:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události