Souček pátým gólem v sezoně vystřelil Hammers bod. Newcastle vyhrál

Tomáš Souček se raduje z gólu Zdroj: Profimedia

Nedělní program Premier League nabídl dva zápasy, ve kterých byl vidět i Tomáš Souček. Ten svou pátou ligovou brankou v sezoně vystřelil Hammers bod. Ve druhém duelu překvapivě Newcastle zvítězil nad Leicesterem 2:1.

West Ham předvedl ve čtvrtek v Evropské lize velmi dobrý výkon, když na hřišti Lyonu vyhrál 3:0, díky čemuž postoupil do semifinále druhé nejprestižnější evropské soutěže. V Premier League to ale poslední dobou taková sláva není, když Hammers patří až sedmé místo. V sobotu ale ztratili konkurenti o poháry Tottenham a Arsenal, čehož mohli Kladiváři využít proti Burnley. V základní sestavě jako tradičně nastoupil Tomáš Souček, zatímco na lavičce zůstali Vladimír Coufal, Alex Král a na druhé straně Matěj Vydra.

Do vedení se mohli domácí dostat ve 13. minutě. Bowenova střela byla napoprvé zablokována, ale stejný hráč se probojoval ke druhé šanci. Jeho pokus však Nick Pope parádním zákrokem vytáhl na roh.

O devět minut později všem divákům a hráčům pořádně zatrnulo. Uprostřed hřiště se srazil Westwood s Vlašičem a prvně jmenovaný hráč Burnley to odnesl hodně ošklivým zraněním nohy. Lékařský tým jej ošetřoval ihned na trávníku, kvůli čemuž se nehrálo deset minut. Za potlesku stadionu opustil Westwood hřiště na vozítku a nahradil jej Josh Brownhill.

​Ve 30. minutě se opět začalo hrát. Nedlouho poté se poprvé měnilo skóre, překvapivě se ale z branky radovali hosté. Na Cornetův roh si naskočil Jay Rodriguez, který prudkou hlavičkou trefil břevno, ale k dorážce se dostal kanonýr Weghorst, který poslal Burnley do vedení. Dosaženou branku ale vůbec neslavil, možná i z úcty ke zraněnému spoluhráči.

Ve 45. minutě se mohli hosté dostat dokonce ke dvoubrankovému vedení. Maxwel Cornet utekl obráncům a postupoval sám na brankáře Fabianského, kterého obešel, a polskému brankáři nezbylo nic jiného než jej faulovat. Rozhodčí Tierney bez váhání nařídil penaltu, ke které se postavil sám faulovaný hráč. Ačkoliv brankáře poslal na druhou stranu, sám branku netrefil, a tak se skóre neměnilo.

Šanci na vyrovnání měl West Ham v 50. minutě. Po chybě hostujícího záložníka se dostal do protiútoku, který mohl zakončit Souček, ale z voleje po Lanziniho centru minul branku. O 13 minut později zahrozil i na druhé straně, kdy mohl skórovat Rodriguez, ale po Cornetově zpětné přihrávce zamířil vedle vzdálenější tyče.

Hammers ale nakonec skórovali. Na Lanziniho centr z přímého kopu si naskočil Tomáš Souček a hrudí uklidil míč do sítě. Český záložník tak dal svou pátou branku v sezoně. Do konce zápasu se nic víc nestalo, a zápas tak skončil 1:1.

​Ačkoliv se Newcastle v posledních týdnech výsledkově zvedl, stále nemá záchranu zajištěnou a musí sbírat body. V cestě mu v neděli stál Leicester. Utkání lépe začalo pro hostující Lišky, které se dostaly v 19. minutě do vedení. Kiernan Dewsbury-Hall rozehrál signál na přední tyč, kde si pro míč seběhl Pérez, který přiťuknul na penaltu Lookmanovi, jenž tvrdou ranou prostřelil Dúbravku.

Strakám se podařilo vyrovnat po půlhodině hry. K míči ve vápně se dostal Bruno Guimaraes, jehož ránu zastavil Schmeichel, ale nezkrotil ji v rukavicích, a tak se stejný hráč dostal k dorážce vsedě a dokopl míč za čáru. Regulérnost gólu ještě zkoumalo video, ale o dvě minuty později jej rozhodčí uznali.

O vítězství Newcastlu se rozhodlo v páté minutě nastavení. Willock rozběhl poslední protiútok, s pomocí teče přihrál na Bruna Guimaraese a ten rybičkou přiřkl tři body domácím.

Nedělní výsledky 33. kole Premier League:

Newcastle–⁠Leicester 2:1 (1:1)
Branky: 32. Guimarães, 90 + 5. Guimarães – 19. Lookman.

West Ham –⁠ Burnley 1:1 (0:1)
Branky: 74. T. Souček – 33. Weghorst.

Dnes se mělo hrát také utkání mezi Wolves a Manchesterem City. Bylo ale odloženo, neboť hosté v sobotu hráli semifinále FA Cupu, ve kterém podlehli Liverpoolu: