Čeští házenkáři boj v makedonském pekle nezvládli. Na MS nepoletí

Zklamaní čeští házenkáři Zdroj: Profimedia

Čeští házenkáři se na mistrovství světa nepodívají. V Severní Makedonii prohráli po velkém boji 25:27 a po úvodní remíze se tak z postupu raduje soupeř. Poslední česká účast se tak stále datuje do roku 2015.

Češi neměli vůbec špatný vstup do utkání a v sedmé minutě vedli o dvě branky, když na 4:2 zvyšoval Číp, jenž se trefil z pravé strany na přední tyč. To ale bylo naposled, kdy český tým vedl. Severní Makedonie dala pět gólů v řadě a otočila stav na 7:4.

Výběr trenéra Sabatého se sice několikrát dokázal dostat na dostřel jediné branky, ale po poločase nakonec o dvě prohrával. Po 30 minutách svítil stav 12:14. I druhý poločas byl vyrovnaný, ale Makedonci si udržovali stále dvougólový náskok.

​Největší problémem českého týmu ve druhé půli byla jednoznačně koncovka. I kvůli ní šel do poslední minuty s jednogólovou ztrátou. V té ještě Češi sahali po vyrovnání, ale v posledních sekundách dostali domácí výhodu sedmičky, na kterou si sice Mrkva sáhl, ale míč jen tak tak doskákal do branky.

Česká reprezentace tak prohrála v odvetě kvalifikace o mistrovství světa se Severní Makedonií 25:27 a na světový šampionát do Švédska a Polska se nepodívá.

Severní Makedonie – Česko 27:25 (14:12)