Další sporty

Házenkářský mistr světa byl obviněn z pedofilie. Před soudem vinu přiznal

Házenkářský mistr světa byl obviněn z pedofilie. Před soudem vinu přiznal
Bývalý házenkář Bruno Martini | Zdroj: Profimedia

Bývalý brankář francouzské házenkářské reprezentace Bruno Martini skončil za mřížemi kvůli podezření z pedofilie. Současný prezident francouzské nejvyšší soutěže v házené přiznal svou vinu a hrozí mu tak maximálně 5 let vězení.

Bývalý mistr světa z let 1995 a 2001 s francouzským národním týmem Bruno Martini byl podle Franceinfo zadržen za zneužívání nezletilých a natáčení dětské pornografie. V minulosti Martini zastával i funkci generálního manažera házenkářského klubu Paris Saint-Germain.

Martini, v současnosti prezident nejvyšší francouzské házenkářské ligy, byl po dvou letech vyšetřování v pondělí ráno zatčen a umístěn do vazby. V úterý byl předveden před pařížský soud, který ho na základě předběžného přiznání viny propustil na svobodu. 

Případ začal stížností 13letého chlapce v létě 2020. V doprovodu matky policistům oznámil, že ho na sociálních sítích oslovil muž, se kterým si vyměnil několik fotek sexuální povahy. Dokonce ho pozval na rande a zaplatil taxi, aby přijel za ním domů. 

Související obsah

​Za pseudonymem, který muž používal na internetu, vyšetřovatelé objevili Bruna Martiniho. Proto byl bývalý brankář Francie zatčen v pondělí ráno ve svém domě v Paříži. 

Martini přiznal, že mladíka oslovil, ale prý si myslel, že mu je už 15 let. Díky přiznání viny bývalému házenkáři hrozí maximálně 5 let vězení a pokuta 75 000 eur.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události