Slávistky ovládly klíčové derby, po jasné výhře jsou jen krok od titulu

Radost hráček Slavie
Zdroj: profimedia.cz

Velikonoční pondělí nabídlo naprosto klíčové derby v 1. lize žen. První Slavia měla náskok šesti bodů na druhou Spartu a derby v Horních Měcholupech mohlo celou skupinu o titul zamotat. To se ovšem nestalo, ženský tým Slavie derby vyhrál 4:0 a k jistotě titulu chybí tři body.

Utkání v Horních Měcholupech začalo mnohem lépe pro ženy z Vršovic. Již v sedmnácté minutě se ke střele zpoza vápna dostala Kristin Haugstadová, která i s přispěním teče před brankářkou Vaníčkovou otevřela skóre duelu. Stav 1:0 vydržel až do 63. minuty, kdy se v utkání domácí celek prosadil podruhé.

Po hodině hry utekla Franny Černá, která zakončením na přední tyčku poslala vedoucí tým soutěže do důležitého dvoubrankového vedení. Po sedmdesáti minutách bylo již definitivně rozhodnuto. Obránkyně Sparty trestuhodně nezastavily Terezu Szewieczkovou, která se dostal do vápna a po padáčku z otočky navýšila na 3:0.

V posledních minutách celek trenéra Michala Kolomazníka kontroval hru a připsal si ještě jednu branku. Vaníčková trestuhodně propustila rohový kop z pravé strany a po sérii dorážek se prosadila na konečných 4:0 Simona Necidová. Slávistky tak vedou ligu o devět bodů a v následujícím kole mohou oslavit zisk ligového titulu.