Hokej

Jalonen povolal dalšího hráče. Nároďák posílí zkušený obránce. Jordán má covid

Jalonen povolal dalšího hráče. Nároďák posílí zkušený obránce. Jordán má covid
Hokejový obránce Richard Nedomlel. | Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace vítá v týmu dalšího hráče. Nový trenér Kari Jalonen ukázal na hradeckého obránce Richarda Nedomlela, který doplní řady národního týmu před přípravnými zápasy se Slovenskem. Do jednoho z nich by měl zasáhnout. Pokud se tak stane, půjde o jeho první reprezentační start v kariéře. Na týden se od mužstva odpojil zadák Michal Jordán, který měl pozitivní test na covid-19.

Český národní tým se připravuje na blížící se MS ve Finsku a zbrusu nový trenér Kari Jalonen postupně sestavuje tým, který se v zemi tisíce jezer popere o medaile. Z kádru už vypadlo několik hráčů - ať už z výkonnostních, nebo ze zdravotních důvodů.  Kvůli zranění musel přípravu ukončit i velezkušený Lukáš Klok, a tak se realizační tým rozhodl jednat. 

Do svých řad povolal osmadvacetiletého obránce Richarda Nedomlela, který obdržel reprezentační pozvánku vůbec poprvé. Bek, jenž poslední čtyři sezony nastupuje za Hradec Králové, s týmem letos vyhrál základní část Tipsport extraligy. Předtím působil ve Spartě či Mladé Boleslavi. 

Související obsah

​S národním týmem by měl Nedomlel absolvovat kemp v Ostravě i následné přípravné zápasy se Slovenskem, které se uskuteční ve Spišské Nové Vsi a Trenčíně. Do jednoho z nich by měl naskočit. Nejspíš si tak odbude premiérový reprezentační start své hokejové kariéry.

Od mužstva se naopak tento týden na několik dní odpojí obránce Michal Jordán, jenž měl pozitivní test na covid-19. Od tréninků si tak nuceně odpočine i přijde i o oba přátelské duely se Slovenskem. 

Českou hokejovou reprezentaci přebral po Filipu Pešánovi Fin Kari Jalonen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události