Manchester odešel s drtivou porážkou, celý Anfield ale tleskal Ronaldovi

Zdroj: profimedia.cz

V anglické Premier League se v úterý večer střetli dva velikáni. Liverpool přivítal do smutku zahalený Manchester United, který zasáhla zpráva o úmrtí Ronaldova novorozeného syna. Všichni přítomní na úvod zápasu chybějící hvězdu podpořili hlasitým potleskem. Tragédie se však podepsala na výkonu Rudých ďáblů a klub na Anfieldu utrpěl porážku 0:4. Dvěma góly se na výsledku podílel Mohamed Salah.

Utkání se neslo pod rouškou tragické ztráty v rodině Cristiana Ronalda, který z pochopitelných důvodů zápas vynechal. Před výkopem hráči poklekli a jeho spoluhráči nastoupili s černou páskou na rukávu. Zapojili se i diváci – rivalita šla stranou a jak bylo předem domluveno, zaplněné tribuny Anfieldu v sedmé minutě propukly v divoký potlesk, kterým diváci vyjádřili hvězdnému fotbalistovi svou podporu.

To už však Manchester United prohrával 0:1. Jako blesk z čistého nebe v páté minutě při protiútoku udeřil Mohamed Salah, který před bránou našel Luise Díaze. Ten poslal míč do sítě a Liverpool do vedení. Uběhla čtvrt hodina hry a domácí se radovali znovu, opět u toho byl Mohamed Salah. Po krásné kombinaci ho lobem do vápna vybídl Mane a egyptský útočník bez problému zvýšil už na 2:0. Mohlo to být i o tři góly, ale druhou trefu Díaze odvolal zvednutý praporek a postavení mimo hru.

V poločase nebylo pochyb, kdo je na trávníku lepším týmem. I statistiky o přestávce mluvily jasně pro domácí –⁠ 75 % držení míče, 9 střel, z toho 3 na bránu. Oproti tomu hosté během první pětačtyřiceti minutovky ani jednou nevystřelili. V druhé půli už byl Manchester o něco nebezpečnější, ale opět to byl první tým Premier League, kdo udeřil. Konkrétně tahoun Sadio Mané, který po přihrávce na penaltový puntík nic nevymýšlel a poslal míč k tyči a do sítě. A poslední ránu Manchesteru United zasadil opět Mohamed Salah, který se podruhé trefil v 85. minutě.

Liverpool se po zisku tří bodů posunul s dvoubodovým náskokem na Manchester City do čela tabulky. Manchester po drtivé porážce klesl na šesté místo a před sebe pustil Arsenal.

​​Liverpool FC – Manchester United 4:0 (2:0)
Branky: 5. L. Díaz (Salah), 22. Salah (Mané), 68. S. Mané (Díaz), 85. Salah (Jota)

Liverpool na rozdíl od United dál bojuje v Lize mistrů. Po šestigólovém zápase postoupil přes Benficu Lisabon: