Další sporty

Kyrie Irving ukázal divákům prostředníček. Dostal milionovou pokutu

Americký basketbalista ve službách Brooklynu Nets Kyrie Irving v nedělním zápase NBA ukázal prostředníček fanouškům Bostonu. Za vulgární gesto se nyní poměrně prohne. Od NBA dostal pokutu 50 tisíc dolarů (1,1 milionu korun).

Při nedělním prvním utkání osmifinále play-off NBA o sobě dal Kyrie Irving vědět nejen svým skvělým výkonem, ale také vulgárními gesty. Na diváky několikrát zdvihl prostředníček, a navíc je měl i slovně urážet.

Podle slov samotného 30letého basketbalisty pouze reagoval na slova z tribun. Fanoušci ho prý také vulgárně uráželi. "Lidé začali křičet vulgarity. Od nás se očekává, že budeme pokorní. Ale tohle je prostě play-off," řekl Irving.

Už před zápasem se dalo očekávat, že Irving to od diváků dostane "sežrat". V Bostonu strávil dvě sezony a následně zamířil právě do Brooklynu. Už v předešlých zápasech ho fanoušci několikrát vypískali.

Související obsah

​V minulé sezoně po něm dokonce hodili láhev s vodou a americký basketbalista si také stěžoval na rasismus. Nyní nadávky z tribun neustál a dal fanouškům jasný vzkaz, co si o nich myslí. Za své gesto dostal od NBA pokutu 50 tisíc dolarů (1,1 milionu korun).

Nets první zápas s Bostonem prohráli 114:115 a Irving nastřílel 39 bodů. Druhé utkání se bude hrát opět v TD Garden ve čtvrtek v 1 hodinu ráno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události