Tenis

Rozhodnuto! Wimbledon bude bez ruských a běloruských tenistů

Už nějaký čas se o tom spekulovalo, ale nyní je to jisté. Slavný Wimbledon letos bude kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu bez ruských a běloruských tenistů a tenistek. O nejcennější tenisovou trofej se tak nepopere ani světová dvojka Daniil Medveděv.

Nejslavnější tenisový turnaj bude letos ochuzen o několik velkých jmen. Pořadatelé Wimbledonu oznámili, že se připojují k největším světovým sportovním federacím a ruským a běloruským tenistům zakáží účast na nejstarším turnaji planety.

To znamená, že v pavouku budou chybět dva tenisté z nejlepší světové desítky a tři ženy z top dvacítky. Konkrétně bude chybět světová dvojka Daniil Medveděv a osmička Andrej Rubljov. Mezi ženami pak čtyřka Aryna Sabalenková, patnáctá hráčka světa Anastasija Pavljučenkovová a také Viktoria Azarenková.

​Ruští a běloruští sportovci doplácejí na invazi Vladimira Putina, který svá vojska poslal na Ukrajinu a na svědomí má už tisíce obětí. Rusko i Bělorusko už byly dočasně vyřazeny z Mezinárodní hokejové federace (IIHF), a nebudou tak startovat na letošním světovém šampionátu. Podobně se zachovala také Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA), která zakázala Rusku start v baráži o mistrovství světa.

Související obsah

Na Wimbledonu nebude startovat Daniil Medveděv, který v loňské sezoně vyhrál US Open:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události