Tenis

Derby českých tenistek pro Plíškovou. Kvitovou udolala ve třech setech

Na prestižní český tenisový souboj došlo v rámci 1. kola turnaje v německém Stuttgartu. Los svedl dohromady Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou. Utkání došlo až do rozhodující třetí sady, kde byla ve zkrácené hře úspěšnější Plíšková a svou rivalku porazila 2:1 na sety 6:4, 4:6 a 7:6.

Do utkání vstoupila daleko lépe Kvitová, která vzala Plíškové hned první servis a rychle odskočila do vedení 3:0. Jenže světová sedmička se vzchopila a srovnala na 3:3. Klíčový okamžik první sady přišel za stavu 4:4, kdy rodačka z Loun opět svou soupeřku brejkla a následně set dopodávala.

Druhý set začal dvěma ztracenými servisy. Nejprve o něj přišla Kvitová, hned vzápětí Plíšková. Další brejk přišel za stavu 3:2 pro 32letou Kvitovou. Ta se dostala do vedení 5:2, ale dopodávat set se jí nepovedlo. Nakonec byla úspěšná až na returnu, vyhrála 6:4 a srovnala stav na 1:1.

Související obsah

​Rozhodnout tak musel třetí set. V něm si obě hráčky vzaly po jednom podání a došlo až na zkrácenou hru. I v ní se obě tenistky přetahovaly o každý míč. Srovnaný krok byl do stavu 5:5 a podání Plíškové. Ta trefila eso, v další výměně Kvitová poslala míček do autu, a mladší z tenistek se tak mohla radovat z postupu do osmifinále.

O postup mezi nejlepší osmičku se Plíšková utká ve čtvrtek s Ruskou Ljudmilou Samsonovovou, které momentálně patří ve světovém žebříčku 31. místo.

Do dospělého tenisu už promlouvají i mladé sestry Fruhvirtovy, které byly ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události