Kubalík proti Vejmelkově Arizoně zazářil gólem, Ovečkin zase trhal rekordy

Hokejista Dominik Kubalík v zápase s Arizonou. Zdroj: Profimedia.cz

Český hokejový útočník Dominik Kubalík se v zápase NHL mezi Chicagem a Arizonou blýskl brankou a nahrávkou. V souboji s brankářem Karlem Vejmelkou a jeho Coyotes nejprve připravil úvodní gól pro McCabea, poté sám skóroval a pomohl položit základy k vítězství. Chicago nakonec triumfovalo 4:3 v prodloužení a Kubalík byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Další český gólman Pavel Francouz nezabránil porážce Colorada proti Seattlu, inkasoval tři góly a jeho Avalanche padli 3:2. Opět na sebe upozornil Alexandr Ovečkin, jenž zaznamenal padesátou trefu v sezoně. Povedlo se mu to podeváté v kariéře a vyrovnal tak Gretzkyho a Bossyho.

Šestadvacetiletý Kubalík patřil mezi hlavní strůjce triumfu Chicaga, které srazilo Arizonu v prodloužení. Už v 1. minutě se po jeho spolupráci s Toewsem prosadil McCabe a Blackhawks se ujali vedení. To navíc na konci první třetiny navýšili. A byl to právě český forvard, kdo skóroval. Po pěkné akci hostů nejprve vypálil Johnson, brankář Karel Vejmelka kotouč ale vyrazil jen před sebe. K dorážce se rychle dostal Kubalík a z předbrankového prostoru nekompromisně zacílil mezi tři tyče.

Arizona však postupně dotahovala skóre a v závěrečném dějství srovnala stav na 3:3. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení, v němž duel rozsekl DeBrincat. Ten se stal i první hvězdou zápasu. Kubalík byl za svůj výkon také oceněn byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Vejmelka naopak musel smutnit, i když pochytal 32 střel soupeře a v procentuální úspěšnosti se dostal na 90 procent, jeho tým prohrál a je nejhorším celkem v NHL.

Triumf nemohl oslavit ani další český gólman Pavel Francouz. Jeho Colorado se představilo v Seattlu a odvezlo si prohru 3:2. Francouz zapsal 26 úspěšných zákroků a třikrát inkasoval. V úspěšnosti nedosáhl ani na devadesát procent.

​Úspěšný večer má za sebou naopak Alexandr Ovečkin. Ruská superstar se v utkání s Vegas popadesáté v sezoně střelecky prosadila, což se jí povedlo už podeváté v kariéře. Populární "Ovie" tak vyrovnal počet padesátigólových sezon Waynea Gretzkyho a Mikea Bossyho. Celkově vsítil proti Golden Knights dvě branky, ani těmi ale k výhře nepřispěl. Washington duel ztratil v prodloužení.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Edmonton Oilers – Dallas Stars 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. E. Kane (McDavid, K. Russell), 7. D. Ryan (R. McLeod), 33. Hyman (Draisaitl, Bouchard), 38. Puljujärvi (Bouchard, McDavid), 60. McDavid (Keith) – 12. J. Robertson (Hintz, J. Klingberg), 26. Hintz (J. Robertson, Pavelski)

Arizona Coyotes – Chicago Blackhawks 3:4p
Branky a nahrávky: 33. Hayton (N. Schmaltz, Ladd), 50. N. Smith (Kessel, Galchenyuk), 54. Strälman (Kessel, N. Schmaltz) – 1. McCabe (J. Toews, D. Kubalík), 16. D. Kubalík (T. Johnson, J. Toews), 37. A. Vlasic (P. Kane, DeBrincat), 65. DeBrincat (P. Kane, S. Jones)

Seattle Kraken – Colorado Avalanche 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Lind (Borgen, V. Rask), 6. Eberle (Beniers, Donato), 15. Gourde (McCann, Kuhlman) – 18. Makar (Kadri, Compher), 57. Lehkonen (Ničuškin, MacKinnon)

Vegas Golden Knights – Washington Capitals 4:3p (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Martinez (Whitecloud, Janmark), 43. Dadonov (Theodore), 43. Stephenson (Pacioretty, Pietrangelo), 63. Theodore – 7. Kuzněcov (Ovečkin, Nick Jensen), 23. Ovečkin (Kuzněcov, Marcus Johansson), 54. Ovečkin (D. Orlov)