MMA

Sledujte KSW 69 a debut Luboše Lesáka. Nemůžu to nechat na body, hlásí Čech

Už v sobotu se vrátí největší evropská MMA organizace s dalším galavečerem. KSW 69 nabídne titulovou bitvu bantamové váhy Przybysz vs. Martins, a hlavně debut dalšího českého zápasníka. Luboš Lesák turnaj zahájí proti Wojciechu Kazieczkovi, a tak si nenechte začátek večera ujít. Podívejte se, co si KSW pro vás připravila, a jak akci sledovat.

Jak sledovat?

Jako již tradičně i nadcházející galavečer polské organizace KSW 69 můžete v sobotu 23. dubna sledovat exkluzivně na Voyo. Přímý přenos z Varšavy s českým komentářem začíná v 19:00.

Český debut

Ačkoli galavečer zakončí titulová bitva bantamové váhy, čeští fanoušci budou jistě ostře sledovat už první, rozehřívací zápas večera. Po Patriku Kinclovi, Davidu Martiníkovi, Magdaléně Šormové a Miroslavu Brožovi na půdu největší evropské organizace vstoupí další Čech – 35letý Luboš Lesák.

Zdroj: TN.cz

​Bývalý mistr Evropy v kickboxu se do MMA pod vedením Patrika Kincla, Davida Dvořáka a Dušana Macáka vrhl teprve předminulý rok. Dvě výhry na česko-slovenské scéně mu však stačily a dostal smlouvu na čtyři zápasy v prestižní KSW. Debut ale nebude nic jednoduchého, promotéři proti českému veteránovi postavili mladého talenta a několikanásobného mistra Polska v kickboxu Wojciecha Kazieczka.

"Určitě bude agresivní. Bude do toho také létat. I on má první zápas v KSW a bude se chtít ukázat. Očekávám, že to bude přestřelka, bude to vyhrocené a nebude čas si povolit. On bude domácí, takže to nemohu nechat na body. Když je to nerozhodně, to pak většinou dostane domácí," zhodnotil nadcházející duel Lesák pro TN.cz.

Podívejte se na předzápasový rozhovor s Lubošem Lesákem v pardubickém Macák Gymu:

Oba elitní postojáři stojí na začátku své MMA kariéry. V sobotu se rozhodne, kdo se v očekávané přestřelce do organizace zapíše lépe a bude pokračovat bez porážky. Zkušenosti jsou na straně Čecha, Kazieczko by zase mohl být lepší na zemi. Ale jak řekl trenér Macák, nejvíce může Lesáka ohrozit, pokud v kleci ztratí hlavu a půjde bezhlavě za knokautem.

Související obsah

Hlavní zápas

Tahák večera týden před galavečerem dostál razantní změny. Původní vyzyvatel Zuriko Jojua musel odstoupit kvůli poranění žeber a nahradil ho zkušený Brazilec Wellerson Martins. 26letý zápasník do KSW přichází na vlně tří vítězství a jako šampion srbské SBC.

Brazilská škola není pro úřadujícího šampiona Sebastiana Przybysze nic cizího. V říjnu 2021 pás obhájil proti nepříjemnému Brunu Santosovi, kterého ukončil ve třetím kole submisí. Předtím porazil na body Antuna Račiče a usedl na trůn váhovky do 61,2 kg.

Na koho se těšit dál?

Kromě zmíněných dvou duelů se mohou fanoušci KSW těšit na ostřílená jména jako Roberta Ruchalu, Pawla Polityla či Pawla Pawlaka. Na kartě se představí také starší bratr českého soupeře – Maciej Kazieczko.

Související obsah

Jak to vidí sázkovky?

V hlavním zápase bookmakeři jasně věří úřadujícímu šampionovi. Na Przybysze se pohybuje kurz kolem 1,15, zatímco na vyzyvatele je kurz přes 4,7. Sázkové kanceláře domácímu zápasníkovi věří více také v prvním zápase večera. Na Kazieczka je kurz kolem 1,6. Kurz na vítězství Lesáka s blížícím se zápasem roste a nyní je už přes 2.

Zápasová karta KSW 69

Sebastian Przybysz (9-2) vs. Werlleson Martins (16-4) – o titul bantamové váhy
Pawel Pawlak (19-4-1) vs. Cezary Kęsik (13-1) – střední váha
Robert Ruchała (6-0) vs. Michele Baiano (7-0) – domluvená váha do 78 kg
Sara Luzar Smajičová (3-1) vs. Natalia Baczyńská (6-1) – muší váha
Maciej Kazieczko (7-2) vs. Wilson Varela (6-2) – lehká váha
Artur Szczepaniak (7-1) vs. Jivko Stoimenov (13-4) – velterová váha
Paweł Polityło (6-3) vs. Patryk Chrobak (3-1) – bantamová váha
Wojciech Kazieczko (1-0) vs. Luboš Lesák (2-0) – pérová váha

Zdroj: se svolením KSW

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události