MMA

Neporažená šampionka Velasquezová padla, zápas skončil ve čtvrtém kole

Mezi největší lákadla prvního víkendového turnaje organizace Bellator patřil zápas mezi neporaženou šampionkou Julianou Velasquezovou a Lizou Carmoucheovou. Sympatická Brazilka obhajovala titul v muší váze, ale poprvé v kariéře prohrála. I přesto, že byla v zápase aktivnější, byla knokautována a poprvé padla.

Akce Bellator 278 se konala na havajském Honolulu a zápasem večera byl boj o ženský muší titul. Juliana Velasquezová jej vyhrála v roce 2020 a minulé léto jej obhájila proti Kielholtzové. I nyní byla favoritkou na obhajobu, ale plány rodačky z Ria de Janeira nakonec lehce ztroskotaly. 

Většina duelu se odehrávala v postoji a o něco aktivnější byla právě pětatřicetiletá Velasquezová, která na začátku druhého kola po jednom z úderů poslala Carmoucheovou k zemi. Ta se ale rychle otřepala. Až téměř do konce čtvrtého kola toho moc k vidění nebylo, párkrát přišel nějaký takedown. 

Právě takedown Američanky na konci čtvrtého kola byl rozhodující. Někdejší přemožitelka Lucie Pudilové na pražském UFC dostala Velasquezovou k pletivu, kde ji v úplném závěru předposledního kola dostala pod tlak. Brazilka v jednu chvilku vypadala lehce mimo, nakonec Carmoucheová poslala několik úderů loktem. 

Související obsah

Sudí se rozhodl utkání ukončit ve prospěch osmatřicetileté rodačky z Louisiany, která si v organizaci Bellator připsala čtvrtou výhru v řadě. Naposledy padla v létě roku 2019 s Valentinou Ševčenkovou. Velasquezová nechápala ukončení utkání a byla velmi podrážděná, po vyhlášení ani soupeřce nepodala ruku. 

Další výsledky Bellator 278: 

Liz Carmoucheová porazila Julianu Velasquezovou via TKO 4. kolo

Enrique Barzola porazil Nikitu Michajlova via jednomyslné rozhodnutí (30-27, 30-27, 30-27)

Danny Sabatello porazil Jornela Luga via jednomyslné rozhodnutí (30-26, 30-26, 30-26)

Grant Neal porazil Christiana Edwardse via jednomyslné rozhodnutí (30-27, 30-27, 30-27)

Manny Muro porazil Natea Andrewse via split (29-28, 28-29, 29-28)

Weber Almeida porazil Fabricia Franca via TKO 1. kolo

Dante Schiro porazil Scottyho Haa via TKO 3. kolo

Blake Perry porazil Makoa Coopera via submise (anaconda choke) 2. kolo

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události